100 ÕHTUSÖÖKI EESTI INIMESTEGA

ERILISTE EESTI INIMESTE OTSINGUL

2018. aastal tähistab Eesti riik oma 100. sünnipäeva ning eesmärk on sellesse kaasata kogu maailm. Kampaania ,,100 õhtusööki Eesti inimestega" raames viiakse kokku 100 välismaalast ja 100 võõrustajat Eestist, kes pakuvad külalistele oma kodus isetehtud sööki ning räägivad toredaid lugusid endast, Eestist ja eestlusest. Kõik õhtusöögid jäädvustatakse pildi- ja videomaterjalina, mida jagatakse meedias ja sotsiaalmeediakanalites.

Õhtusöökide toimumiseks valitakse välja 100 inimest Eestist ja 100 inimest välismaalt. Külalised on oodatud Soomest, Rootsist, Norrast, Saksamaalt, Suurbritanniast, Lätist, Venemaalt, Jaapanist, Hiinast ja Ameerika Ühendriikidest ning nende seas on ajakirjanikke, blogijaid, vlogijaid ja instagrammijaid, kes oma kogemuse ka jäädvustavad ja seda teistega jagavad. Seeläbi on võimalik pakkuda 100-le külalisele unustamatut kogemust ja läbi nende tutvustada Eesti ja eestlaste erilisust ning külalislahkust ka mujal maailmas.

Välja valitud külalisi võivad võõrustada kõik: kalamees Haapsalust, talupidaja Lõuna-Eestist, ärimees, tikkimishuviline koduperenaine, kollektsionäär, laulutäht, elukogenud vanaema, külaaktivist, spordilemb või eluentusiast. Otsime projekti inimesi, kes on milleski osavad ja võiksid seda näidata ka teistele. Võõrustaja ülesandeks on väliskülaline oma kodus vastu võtta ja temaga koos õhtusööki nautida. Toidu valmistamine on võõrustaja ülesanne ja vaba valik, kuid oluline on, et see oleks ise valmistatud. Majutust võõrustaja pakkuma ei pea.

Palume teil pakkuda välja 5-10 huvitavat inimest oma piirkonnast ning tuua paari sõnaga välja, miks nad on erilised ja sobiksid hästi meie külalisi võõrustama. Võtame nendega ise ühendust, kui oleme esitatud kandidaatidest 100 välja valinud. Teil on võimalus anda panus Eesti turismi arendamisse ning meie kõigi külalistele põnevate Eesti inimeste tutvustamisse.
Oma soovitused palume kirja panna hiljemalt 16. augustiks tabelisse .