Rahvusvaheline klaasikunsti biennaal "2D" avamine

Olete  oodatud rahvusvaheline klaasikunsti biennaal "2D"  avamisele
reedel 09.12.2016, kell 18.00
Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskusesse (Tallinna mnt 3b, III korrus)

„2D" on juba kolmandat korda toimuv traditsiooniline rahvusvaheline klaasikunstinäitus, kus rõhk on lehtklaasi võimaluste ärakasutamisel ja eksponeerimisel.

Seekord eksponeerime eelkõige installatiivset ja suuremõõtmelist klaasikunsti, mis muudab näituse ka rahvusvahelises plaanis väga eriliseks.

Idee sai alguse Vilniusest ja põhikorraldus on olnud Leedu kunstniku Dalia Truskaite poolt, aga juba eelmisel korral kaasati ka teiste riikide kuraatorid Barbala Gulbe Lätist, Kati Kerstna Eestist ja Päivi Kekäläinen Soomest ning näitust eksponeeriti nii Leedus, Lätis kui Eestis.

Ka seekord liigub näitus ringi, näitus avati esmalt Vilniuses, oktoobri lõpuks jõudis see Pärnusse ja detsembriks Raplasse.

Kui varem on näitusel osalenud Balti- ja Põhjamaade kunstnikud, siis seekord on fookus Läänemeremaadel.

Esimene näitus 2D toimus 2012.aastal, siis osales 32 kunstnikku Leedust, Lätist, Eestist, Soomest ja Rootsist. Töid eksponeeriti tookord Vilniuses ja Klaipedas. Teisel korral – 2014, osales 38 klaasikunstnikku Leedust, Lätist, Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Islandilt ning näitus liikus trajektooril Vilnius, Jurbarkas, Pärnu ja Riia.

Seekord olid näitusele kutsutud 7 Läänemeremaa kunstnikud, kokku 29 osalejat.

Raplasse jõuavad kunstiteosed Soomest, Saksamaalt, Leedust Lätist ja Eestist.

Ka tänavuse näituse ideeks on esitleda kahemõõtmelise lehtklaasi võimalusi, jätkuks ja edasiarenduseks Vilniuse klaasikoolkonna traditsioonidele.

Anda lehtklaasile nö. uus elu, leida ja eksponeerida selle erinevaid muutusi ruumis, luues nii kahemõõtmelisi kui kolmemõõtmelisi objekte.

Näitusel on esindatud kõikvõimalikud kuum- ja külmtöötlustehnikad.

Avamisel teevad muusikat
Maili Metssalu ja Ragnar Toompuu

Näitus on avatud 09.12 – 23.12.2016, T-P kl 15.00 – 18.00
Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses (Tallinna mnt 3b, III korrus)