Rapla maakonna laulu-ja tantsupeo ideekonkursi võidutöö on selgunud

Rapla Maavalitsuse pessiteate kohselt toimus 16. mail Rapla maakonna laulu- ja tantsupeo komisjoni koosolek, kus valiti kahe laekunud töö seast välja sobivaim.

Häid ideid peo korraldamiseks oli mõlemas  laekunud töös. Võidutööks hääletati  töö teemaga „Üle õue õunapuu", mis põhineb samanimelisel raamatul. Töö autoriks on  Tõnis Blank. Eriti imponeeris toimkonna liikmeid idee pere- ja kodulähedus, turvalisus, visuaalsus. Antud teema puudutab meid kõiki ja aitab peol osalejal-vaatajal mõista meie esivanemate mõttelaadi, kodu tähtsust.

20. juunil toimunud komisjoni koosolekuks oli paika saanud ka peo kunstilise toimkonna tuumik - lisaks Tõnis Blankile on andnud oma nõusoleku loometöös osalemiseks Vahur Soonberg kooride üldjuhina, Riho Pohla tantsurühmade  üldjuhina, Valter Uusberg kunstnikuna ning stsenaariumi koostamise juures on lubanud abistada Meelis Kompus.

Peo täpne pealkiri ja stsenaarium valmib augusti teiseks pooleks ning  täpsem repertuaar pannakse paika septembrikuu jooksul, misjärel saab tantsija/laulja/pillimees anda oma panuse meie ühise peo kordaminekule.

Peopäevaks saab pühapäev, 10. juuni 2018 a. ja pidu saab toimuma Raplas Tammemäe lauluväljakul, mis peo ajaks on loodetavasti läbinud renoveerimisprojekti esimese etapi: saanud uued pingid ja tantsuväljaku.


Age Tekku
Rapla Maavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist