Vesiroosi supluskoht

Käesoleval aastal kaasava eelarve võitnud supluskoha rajamise idee elluviimisega on algust tehtud. Täna on valmis joonis, mille järgi püüame piirkonda arendada. Tänase vettemineku väike liivarand ei ole oma asukoha poolest kõige sobilikum. Pisut suurem liivarand rajatakse Tiigi päiksepoolsesse soppi. Sinna on kavandatud ka päevitamiseks lamamistoolid. Vetteminekuks planeeritakse tiigi kallas laugemaks ning ca 10 m kauguselt kaldast kaetakse põhi ka kanga ja kruusaga. Plaanis on paigaldada ka riietuskabiinid, istumiskohad, infostend ja saarele omanäolised päikesevarjud. Vee parema ringluse tagamiseks ühendatakse supluskoht kõrvaloleva tiigiga ja eraldatakse saar. Saarele minekuks paigaldatakse sild. Tänase võsastunud ja juba ohtlike vanade leppadega ala puhastatakse talgupäeval, 6. mail (Talgutele saab registreerida siit). Sellele alale tuleb hiljem vesiroosi kujuline lill, labürint madalate hekkidega.

Kaevamise ja tiigi puhastamisega alustati sellel nädalal.
Parema tulemuse nimel alandatakse veetaset, pumbatakse välja muda ja kogu tiigist eemaldatakse vana roostik. Kaldanõlvade planeerimine on ette nähtud supluskoha piirkonnas.
Kaeve- ja planeerimistöid teostab Multivan Grupp OÜ ning tiigi puhastamistöid teostab Preisor OÜ. Mõlemad tööd on kavas lõpetada hiljemalt 22.mai.
Täiendavalt teostatakse väikevormide ehitus- ja paigaldus. Metalliosade ja nende paigalduse teostab Varena Grupp OÜ.

Ülejäänud detailid ja viimistlemine, haljastus jm on täna veel lahtine, kuid püüame anda jooksvalt infot arengute kohta. Loodame, et lõpptulemus tuleb tore ja kindlasti parem kui varem!
Palume Teil kõigil, kes olete harjunud Sadolini Spordihoone parklat kasutama, mõistvat suhtumist, kuna ehitustööde ajal tuleb turvalisuse huvides parklasse sisse- ja väljasõiduks kasutada vaid parkimisala, seega tiigipoolne parkla sõiduteeosa on ehituse ajal kinni. Vastavad märgid paigaldatakse.


Supluskoha plaan

 

 
                      8. aprillil                                                                               24. aprillil

Rohkem pilte tööde käigust on Rapla valla FB lehel.