EST    ENG    FIN

 

Kuidas tulla?

21.05.14
 
Kui uudishimulik külaline tahab teada, missugune on Kesk-Eestist pisut läänepoolsesse ilmakaarde hoidev ligi kümne tuhande elanikuga Rapla vald, siis tea, et siinkandis - Kuusikul - on talvel Eestimaa kõige külmem paik. Pealinna Tallinna poolt maanteed pidi tulijale hakkavad seitsme kilomeetri kauguselt silma kaks hõbedast tippu. See on 1901.aastal ehitatud Rapla Maarja-Magdaleena kirik, ainus kahe torniga ilusaim ja uhkeim Eestimaa maakirik, mida välismaalased on nimetanud katedraaliks.
 
Tulla saab mitmel moel
Rapla valda ja linna ei ole Eestimaa ühestki äärest kauge tulla, ligipääs on igast ilmakaarest. Kõige rahvarikkam asustatud punkt Rapla linnast on poolesaja kilomeetri kaugusel asuv Eesti pealinn Tallinn. Tulla võib maanteed pidi, raudteed pidi - valla piiridesse jääb Hagudi ja Rapla raudteejaam, siit edasi saab Pärnu ja Viljandi poole, kui nimetada tähtsamaid kohti.
 
Kõlab vürtsikalt, aga on täiesti reaalne, et tulevikus saab siiakanti ka õhuteed pidi. Rapla vallas Iira külas 5 kilomeetri kaugusel Rapla linnast asub Rapla lennuväli. Nutikad pead on aga juba visandanud Rapla lennuvälja etapiti arendamist ja mõelnud niisugusele lennuväljale, kuhu on asja ka väikelennukitel. Nii et kutse "Tere tulemast Raplasse õhuteed pidi!" ripub juba õhus.