Valitsus kiitis heaks KOV-ide ühinemise jätkamise ja haldusreformi erandid

Vabariigi Valitsuse pressiinfo kohaselt kiideti 15.06.20017 istungil heaks otsused, mille järgi viiakse kohalike omavalitsuste ühinemised lõpuni valitsuse 9.02.2017 ettepanekute järgi. Nelja ühinemisettepaneku osas soovib valitsus piirkondlikelt komisjonidelt täiendavat arvamust. Erandid kinnitati kuue ühinemissuuna osas. Pärast haldusreformi elluviimist jääb tänaste otsuste järel Eestis alles 83 kohalikku omavalitsuse üksust: 16 linna ja 67 valda.

Valitsus kinnitas kuus haldusreformi erandit, mille järgi jätkavad iseseisvate kohalike omavalitsustena: Loksa linn; Kuusalu vald; Häädemeeste vald; Saarde vald; Kanepi vald; Põlva vald; Narva-Jõesuu linn; Sillamäe linn; Toila vald ja Antsla vald.

Neli varasemat ühinemisettepanekut otsustas valitsus saata piirkondlikesse komisjonidesse täiendava arvamuse saamiseks 28. juuniks. Täiendavat arvamust soovib valitsus: Keila linna ühendamiseks nelja kohaliku omavalitsuse üksusega; Haljala valla ja Rakvere valla ühinemise kohta; Nõo valla ühinemiseks Elva vallaga ning Luunja ja Tähtvere valdade liitumise kohta Tartu linnaga.

Setomaa valla maakondliku kuuluvuse otsustab valitsus määruse andmisega.

Valitsuse 9. veebruari tehtud kohalike omavalitsuse üksuste ühinemissuundade kohta saab infot siit:

Haldusreformi käigus tehtud haldusterritoriaalse korralduse muudatused jõustuvad kohaliku omavalitsuse volikogu valimistulemuste väljakuulutamise päeval oktoobris.