Kuula! Muusikapäev kõlab ka Raplas

Viinakuu esimesel päeval  tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, mida Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel peetakse ka meie mail. Sel puhul leiab üle terve Eesti aset enam kui sada kontserti, mis on kõik huvilistele tasuta. Nii kõlab muusika ka Rapla vallas!

Muusikapäeva Raplas avab Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkestri kontsert Rapla kirikus kell 13.30. Orkestrit juhatab Rasmus Puur. Noor dirigent, kelle panus ühe võtmeisikuna tänavuse XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään" õnnestumise juures jõudis vast igaüheni.

Kontserdiprogramm Raplas jätkub kell 16, kui Rapla Kultuurikeskuses astuvad üles Kadri-Liis Kukk (vokaal) ning Mihkel Järvi (klaver).
Sopran Kadri-Liis Kukk laulab igapäevaselt Eesti Filharmoonia Kammerkoori ridades ning on esitanud mitmeid kontsertkavu kammerkooridega Collegium Musicale ja Voces Musicales. Soololauljana on ta teinud rolle näiteks Olav Ehala muusikalises lavastuses "Käsikivi kosmosest" Rahvusooperis Estonia ja Mozarti "Teatridirektoris" Vanemuise teatris.

Mihkel Järvi on tunnustatud pianistina võitnud mitmeid auhindu, näiteks Sally Westerdahli nimelisel konkursil ja Leevi Madetoja nimelisel konkursil. Järvi on esinenud solistina arvukates riikides üle Euroopa, soleerinud kammerorkestri Vivaldika Šveitsi ringreisil. Lisaks on ta pidev külaline Järvide Pärnu muusikafestivalil ning soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees.

Muusikapäeva kontserdiprogramm toimub Eestis juba viiendat korda. Ikka rõhutamaks muusika olulisust igapäevaelus, kus see sageli enesestmõistetavaks kipub kujunema. Klassikat, džässi ja pärimust esitavad oma ala vilunud meistrid kõrvuti säravate noorte õpilastega nii tavapärastes kui ka ebaharilikes kontserdipaikades.

Päeva sõlmib kokku traditsiooniline Muusikapreemiate tseremoonia Estonia kontserdisaalis, kus Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital premeerivad aasta jooksul enim silma paistnud muusikamaailma tegelasi. Galale on võimalik kaasa elada ETV otseülekande vahendusel algusega kell 19.

Lisainfo: www.muusikapaev.ee

Kuula!