« Tagasi

Algasid kohaliku omavalitsuse volikogu valimised

Täna algasid kohaliku omavalitsuse volikogu valimised. Kell 12 avati Rapla Kultuurikeskuses eelhääletuseks valla valimisjaoskond nr 1. Raplas käis esimesel päeval valimiskasti juures 59 inimest. Kokku on meie vallas 10990 hääleõiguslikku kodanikku.

5.-8. oktoobrini kella 12-st 20-ni saavad maakonnakeskuses hääletada kõik, sõltumata inimese registrijärgsest elukohast.

Eelhääletamine kõigis ülejäänud valimisjaoskondades toimub 9.-11. oktoobrini. Sel perioodil saab hääletada nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas (meie vallas Rapla Kultuurikeskuses).

Täna algas ka elektrooniline hääletamine, mis toimub õöpäevaringselt ja kestab 11. oktoobri kella 18.00. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb minna aadressile www.valimised.ee, vaja on internetiühendusega arvutit ning isiku tuvastamiseks ID-kaarti või mobiil-ID-d ja PIN-koode.

Valimispäeval, 15. oktoobril saab hääletada vaid oma elukohajärgses valimisjaoskonnas kella 9.00 - 20.00.

Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral on võimalik taotleda ka kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada eelnevalt kirjalik taotlus või tellida hääletamiskast koju telefoni teel valimispäeval kella 9-st 14-ni.

Rohkem informatsiooni valla valimisjaoskondade ja hääletamise kohta saate siit.