Rapla valla vanim kodanik sündis täna 101 aastat tagasi

Vallavanemal, Piret Minnil, oli täna au õnnitleda Rapla valla poolt Valtu külas elavat valla vanimat kodanikku, Linda Mäed, tema 101. sünnipäeval.

101 eluaasta sisse mahub mitu riigikorda Eestis ja elu Siberis. Rõõmsameelne proua imestas isegi, kuhu need aastad kõik kadunud on. Elu üle tema ei kurda,  ka Siberiaastatel kohtus ta seal toredate inimestega. Kui tuli aeg tagasi kodumaale pöörduda, siis tehti ettepanek kauemakski jääda ja lubati uus maja ehitada.

Eestisse naastes ei lubatud õdedel Lindal ja Astal endisesse elukohta Harjumaal elama asuda ja nii jõutigi Valtu külla. Väikest maja ümbritseb korras aed pikkade lillepeenardega. Praegu aitavad aia eest hoolitseda head naabrid, aga veel eelmisel suvel oli Lindal endalgi labidas peos.

Sünnipäevalaps rõõmustas õnnitluste üle ja kahtles, kas jõuabki torti süüa, sest tal on nii hea meel kõikide külaliste üle, et kõht on juba rõõmu täis.

Soovime proua Lindale tugevat tervist ja palju rõõmsaid päevi uude eluaastasse!

pilt