Raplamaal jätkub lähisuhtevägivalla ohvritele abi pakkumine

Teadmine, et tänapäeva Eestis saab iga tund keegi oma kodus peksa, ei ole just asi, mille üle uhkust tunda. 2017.aastal registreeriti politseis üle 12 000 lähisuhtevägivalla infoteadet, naiste tugikeskustesse pöördus peaaegu 2000 naist.

Maakonnas on naiste tugikeskuse teenuseid erineval moel abivajatele pakutud juba palju aastaid.

2018.aasta augusti kuust osutab Raplamaal lähisuhtevägivalla all kannatavatele naistele turvalise majutuse ja esmast nõustamisteenust  MTÜ Pärnu Naiste Tugikeskus. Pärnu tugikeskus on oma tegvust  laindanud juba 2016.aastal Saaremaale ja nüüd siis ka Raplamaale.  Raplas tegutsevas tugikeskuses toimetab kohalik spetsialist, kelle poole vajadusel saab pöörduda.

Tugikeskuse roll on lähisuhtevägivalla all kannatavale naisele pakkuda esmast psühholoogilise nõustamise ja kriisiabi võimalust, vajadusel pakkuda turvalist majutust, jagada infot tugisüsteemide kohta, anda esmast nõu juriidilistes küsimustes. Vägivallaringist väljumine on pikk protsess.

Tihti on meil vaja aidata naisel mõista, et tema pole süüdi vägivaldses suhtes, nagu talle on pidevalt sisendatud. Olulisim on teadmine, et alati on olukorrast väljapääs ja kõiki valikuid oma elus ning otsuseid teeb abivajaja ise.

Lähitulevikus alustame Raplamaal kindlasti ka tugigrupi teenuse pakkumisega. Sügisel jõuame veel koolitada esmatasandil lähisuhtevägivalla ohvritega kokkupuutujaid. Ikka selleks, et koostöö kõigi osapooltega oleks teadlik ja tõhus.

Vägivald kodudes puudutab igaüht meist. Märgates ja toetades vägivaldses keskkonnas elavaid inimesi, aitame luua tervemat kogukonda. Kui näed, et keegi vajab abi või vajad seda ise, helista Raplamaa naiste tugikeskuse numbrile 53066085 või pöördu politseisse, helistades 112.

Vägivallast on väljapääs olemas.

Katrin Klaebo
Rapla naiste tugikeskuse juhataja