13.04.21

Hea teada Rapla vallas

Haigus hiilib meie ümber. Olgem hoolsad enda ja teiste suhtes!

Riigi põhisõnumid 15. nädal:

Katussõnumid:
  • Olukord on hakanud paranema, kuid oht ei ole veel möödas. Koroonaviirusesse nakatumine on hakanud vähenema ning vähenemas on ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Seetõttu peame ühiselt pingutama, et olukorra paranemine jätkuks ning saaksime järk-järgult naasta tavapärase elukorralduse juurde.
  • Peame reeglitest kinni ka ilmade soojenedes. Väga kõrge riskitaseme tõttu tuleb ka ilusate ilmade saabudes hoida teiste inimestega turvalist vahemaad, vältida kogunemisi, hoiduda pidudest ja kanda siseruumides maski. Isegi väheste haigusnähtude korral tuleb minna testima ning haige või lähikontaktsena jääda koju.
  • Aitame eakad vaktsineerima, et kaitsta neid raske haigestumise eest. Pandeemiast ei ole muud väljapääsu kui vaktsineerimine. Iga COVID-19 riskirühma kuuluvale inimesele tehtud kaitsesüst võib olla elupäästev. Pärast kriitilise hulga eakate ja riskirühmade vaktsineerimist avaneb ka kõigil teistel soovijatel võimalus ennast vaktsineerida.
  • Hoiame enda vaimset tervist ja märkame noorte muresid. Pöörame rohkem tähelepanu noortele, kelle vaimne tervis on saanud kriisis enam kannatada, ning väldime ülearuse lisapinge tekitamist seoses õppetööga. Kui märkad, et noor vajab spetsialisti abi, siis küsi infot lasteabitelefonilt 116 111.
Sõnumid COVID-19 hädaolukorra lahendamise kohta:
  • Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks mõeldud piirangud kehtivad 25. aprillini. Piirangud kehtivad kõikjal Eestis, et vähendada inimeste kokkupuuteid ja saada viiruse levik kontrolli alla.
  • Olukorra jätkuval paranemisel hakkavad piirangud järk-järgult leevenema alates 26. aprillist. Valitsus leevendab piiranguid eri valdkondades etapiviisiliselt vastavalt viiruse leviku olukorrale ja tegevuste iseloomule.
  • Vaktsineerimisel keskendutakse lähinädalatel eeskätt COVID-19 haigusest enim ohustatud vanusegruppide ja riskirühmade kaitsmisele. Vaktsineerimise tempo püsib kõrge ja hõlmatus kasvab järk-järgult kõikjal Eestis. Elanikkonna laiema vaktsineerimisega alustatakse kevade lõpus. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.

 

 

Koduse ravi juhend täiskasvanutele (23.03.2021)

Terviseameti lehele, kus on info viiruse leviku kohta ja viimased uudised, saad siit.

Kriis.ee lehele, kuhu on koondatud kogu info viiruse ning piirangute kohta saad siit.

 

Valla kodulehel ilmunud uudised:

Vaktsineerimisest 10.03.2021

Koroonaviiruse leviku tõkestamise ranged piirangud kehtivad vähemalt üks kuu 9.03.2021

Piret Rospu: mida tuleb silmas pidada COVID-19 vastu vaktsineerima minnes?

Valitsus näeb ette liikumispiirangu erandid COVID-19 läbi põdenud ja vaktsineeritud inimestele

Valitsus kiitis heaks üle-eestilised COVID-19 tõrje piirangud 30.01.2021

Reovee COVID 4. nädala seire tulemused

Õine alkoholimüük on peatatud 28. veebruarini

Rapla vallamaja on 4. jaanuarini suletud

Olukorrast Rapla valla hariduses seoses Covid-19 levikust tingitud piirangutega

Valitsus kiitis heaks uute Ida-Virumaa ja üle-eestiliste piirangute korralduse

Riigi 49. nädala põhisõnumid, Covid-19 levikust Raplamaal

23.11.2020 Valitsus kiitis heaks koroonaviiruse leviku vastased piirangud

Riigi põhisõnumid 47. nädal

Rapla Hooldekeskus kutsub lähedastega Skype vahendusel suhtlema

Vallavanem Meelis Mägi annab ülevaate ja selgitab olukorda Raplamaal seoses koroonaviirusega

Covid-19 levikust Rapla vallas 6.11.2020

Covid-19 levikust 04.11.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 3.11.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 02.11.2020

Rapla Hooldekeskus ootab lahkeid abikäsi!

Covid-19 levikust Rapla vallas 30.10.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 29.10.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 28.10.2020

 

Vallamaja töökorraldus

Vallavalitsuses toimub kodanike vastuvõtt ainult eelneval kokkuleppel. Ametnike telefoninumbrid leiad siit.

Paberdokumendid võite jätta ukse kõrval asuvasse postkasti.

Vallamaja uksed on lukus ja sissesaamiseks tuleb helistada uksel märgitud numbril või otse ametnikule, kellega kohtumine on kokku lepitud.

Vallamajja sisenedes palume desinfitseerida käsi. Kohtumisel kannavad nii vallakodanikud kui neid vastuvõtvad ametnikud maski või visiiri. Kui inimesel ei ole maski kaasas, saab ta selle vallamajast.

Kui oled tõbine, jää koju!

 

Testimispunkt Raplas

3. novembrist saavad inimesed anda ninaneelu proovi ka Raplas, Alu tee 1.

Prooviandmiskoht asub polikliiniku ukse ees asuvas konteineris. Proove võtab SA Raplamaa Haigla koostöös Rapla Perearstikeskusega. SYNLAB transpordib need oma Tallinna laborisse, analüüsib ja väljastab tulemused keskmiselt 24 h pärast.

Kõik saatekirjaga inimesed saavad endale aja Raplasse ja teistesse punktidesse broneerida https://koroonatestimine.ee/ leheküljelt.

Kokku on Eestis inimestel võimalik koroonatesti anda 19-s avaliku testimise punktis. Nende tööd koordineerivad Terviseametiga koostöös Medicum ja SYNLAB.

pilt testimiskohast

 

 

Koroonaviiruse infotelefon 1247

Eriolukorra veebileht: kriis.ee

Korduma kippuvaid küsimusi vaata siit!

Koroonast tingitud segaduse ja muredega toimetuleku soovitusi leiad peaasi.ee

Üleriigiline usaldustelefon 126 vastab igal õhtul kell 19-23

 

 

Hoia äppi laadimise üleskutse

plakat vaktsineerimisst, viib vaktsineerimise lehele

 

ettepanekud lapse abistamiseks koduõppel

Lehe algusesse

Teeviit annab mõned juhised kodusviibimiseks.

mida teha, kui oled kodus bänner

Lehe algusesse

 

Küsi või paku abi - Helpific

Helpific on veebipõhine tugikeskkond, mis abistab ka eriolukorras kogukonnas elavaid inimesi – erivajadusega inimesed ja eakad saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tellida tasulisi teenuseid ning kogukonnaliikmed pakkuda nii oma füüsilist abi kui ka emotsionaalset tuge. Teenuseid saavad tellida ka abivajajate lähedased.

Helpificu kaudu abi tellimiseks või pakkumiseks, tuleb logida sisse aadressile www.helpific.com ja täita oma profiil ehk registreerida kasutajakonto. Pärast seda saad sisestada oma abisoovi, lisada abipakkumise või vastata abisoovile. Kui abivajaja ei saa arvutit kasutada, saab ta helistada meie klienditoe telefonil (+372) 5660 4642 ning me avaldame Helpificu nimel tema abisoovi.

Millist abi saab küsida või pakkuda?

1. Abi toidukaupade, majapidamistarvete ja ravimite kojutoomisel või kasvõi näiteks prügikoti väljaviimisel. Abistajad järgivad põhimõtet, et vältida tuleb lähikontakti riskigruppi kuuluvate inimestega. Nad lepivad abivajajaga kokku, et jätavad poekoti ukse taha. Suhtlemise vajadusel hoiavad teineteisest vähemalt kahe meetrist distantsi.

2. Emotsionaalse toena suhtlust telefoni teel ja sotsiaalmeedia vahendusel: Facebook, Skype või mõne muu pooltele sobiva kanali kaudu. Aktiivne suhtlus aitab peletada muremõtteid. Abistajad saavad koos  abivajajatega panna paika väikesed eesmärgid, näiteks raamatu lugemine, pildi maalimine, pusle kokkupanemine. Vahetada kogemusi ja tekkinud mõtteid.

Keiu Roosimägi
Helpificu tegevjuht

helpific plakat

Lehe algusesse

 

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI