15.01.21

Hea teada Rapla vallas

Haigus hiilib meie ümber. Olgem hoolsad enda ja teiste suhtes!

Riigi põhisõnumid 2. nädal:

  • Jätkub tervishoiutöötajate ja riskirühmade vaktsineerimine COVID-19 vastu – vaktsineerimine toimub tõrgeteta. Esimese doosiga on vaktsineeritud ligi 40 protsenti haiglate ja enamik perearstikeskuste töötajatest. Järgmise kolme nädala põhitähelepanu lasub hooldekodude töötajate ja elanike ning õendushooldusosakondade patsientide vaktsineerimisel. Ühtlasi jätkub tervishoiuasutuste töötajate vaktsineerimine.
  • Üle kogu Eesti püsib koroonaviiruse epideemiline levik, mis on eriti laialdane Harjumaal ja Ida-Virumaal – ulatuslikest piirangutest kinni pidamine on pidurdanud nakkuskõvera kasvu, kuid olukord kahes maakonnas on jätkuvalt kriitiline. Arvestades, et viirus levib põhiliselt piisknakkusena inimeste vahetul suhtlemisel, tuleb piirduda vaid hädavajalike kontaktidega.
  • Igaüks saab viirusega võitlusele kaasa aidata - pese ja desinfitseeri käsi; hoia distantsi; käi avalikes siseruumides lühidalt ja maskiga; kui vähegi võimalik, tööta kodunt; kui tunned end halvasti, püsi kodus ja tee test.
  • Haigushüvitist saab alates teisest haiguse päevast – uuest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.
  • Hangi infot usaldusväärsetest allikatest – Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee

 

Alates 11. jaanuarist kehtivat üle-eestilist (v.a Harjumaa ja Ida-Virumaa) regulatsiooni, mis puudutab hariduselu, huviharidust, täiendõpet, noorsootööd ja sporti, saad lugeda siit.

 

Terviseameti lehele, kus on info viiruse leviku kohta ja viimased uudised, saad siit.

Valitsus avalikustas uued koroonaviiruse vastased meetmed.

 

Valla kodulehel ilmunud uudised:

Õine alkoholimüük on peatatud 28. veebruarini

Rapla vallamaja on 4. jaanuarini suletud

Olukorrast Rapla valla hariduses seoses Covid-19 levikust tingitud piirangutega

Valitsus kiitis heaks uute Ida-Virumaa ja üle-eestiliste piirangute korralduse

Riigi 49. nädala põhisõnumid, Covid-19 levikust Raplamaal

23.11.2020 Valitsus kiitis heaks koroonaviiruse leviku vastased piirangud

Riigi põhisõnumid 47. nädal

Rapla Hooldekeskus kutsub lähedastega Skype vahendusel suhtlema

Vallavanem Meelis Mägi annab ülevaate ja selgitab olukorda Raplamaal seoses koroonaviirusega

Covid-19 levikust Rapla vallas 6.11.2020

Covid-19 levikust 04.11.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 3.11.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 02.11.2020

Rapla Hooldekeskus ootab lahkeid abikäsi!

Covid-19 levikust Rapla vallas 30.10.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 29.10.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 28.10.2020

 

Vallamaja töökorraldus

Vallavalitsuses toimub kodanike vastuvõtt ainult eelneval kokkuleppel. Ametnike telefoninumbrid leiad siit.

Paberdokumendid võite jätta ukse kõrval asuvasse postkasti.

Vallamaja uksed on lukus ja sissesaamiseks tuleb helistada uksel märgitud numbril või otse ametnikule, kellega kohtumine on kokku lepitud.

Vallamajja sisenedes palume desinfitseerida käsi. Kohtumisel kannavad nii vallakodanikud kui neid vastuvõtvad ametnikud maski või visiiri. Kui inimesel ei ole maski kaasas, saab ta selle vallamajast.

Kui oled tõbine, jää koju!

 

Testimispunkt Raplas

3. novembrist saavad inimesed anda ninaneelu proovi ka Raplas, Alu tee 1.

Prooviandmiskoht asub polikliiniku ukse ees asuvas konteineris. Proove võtab SA Raplamaa Haigla koostöös Rapla Perearstikeskusega. SYNLAB transpordib need oma Tallinna laborisse, analüüsib ja väljastab tulemused keskmiselt 24 h pärast.

Kõik saatekirjaga inimesed saavad endale aja Raplasse ja teistesse punktidesse broneerida https://koroonatestimine.ee/ leheküljelt.

Kokku on Eestis inimestel võimalik koroonatesti anda 19-s avaliku testimise punktis. Nende tööd koordineerivad Terviseametiga koostöös Medicum ja SYNLAB.

pilt testimiskohast

 

 

Koroonaviiruse infotelefon 1247

Eriolukorra veebileht: kriis.ee

Korduma kippuvaid küsimusi vaata siit!

Koroonast tingitud segaduse ja muredega toimetuleku soovitusi leiad peaasi.ee

Üleriigiline usaldustelefon 126 vastab igal õhtul kell 19-23

 

 

Hoia äppi laadimise üleskutse

 

 

ettepanekud lapse abistamiseks koduõppel

Lehe algusesse

Teeviit annab mõned juhised kodusviibimiseks.

mida teha, kui oled kodus bänner

Lehe algusesse

 

Küsi või paku abi - Helpific

Helpific on veebipõhine tugikeskkond, mis abistab ka eriolukorras kogukonnas elavaid inimesi – erivajadusega inimesed ja eakad saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tellida tasulisi teenuseid ning kogukonnaliikmed pakkuda nii oma füüsilist abi kui ka emotsionaalset tuge. Teenuseid saavad tellida ka abivajajate lähedased.

Helpificu kaudu abi tellimiseks või pakkumiseks, tuleb logida sisse aadressile www.helpific.com ja täita oma profiil ehk registreerida kasutajakonto. Pärast seda saad sisestada oma abisoovi, lisada abipakkumise või vastata abisoovile. Kui abivajaja ei saa arvutit kasutada, saab ta helistada meie klienditoe telefonil (+372) 5660 4642 ning me avaldame Helpificu nimel tema abisoovi.

Millist abi saab küsida või pakkuda?

1. Abi toidukaupade, majapidamistarvete ja ravimite kojutoomisel või kasvõi näiteks prügikoti väljaviimisel. Abistajad järgivad põhimõtet, et vältida tuleb lähikontakti riskigruppi kuuluvate inimestega. Nad lepivad abivajajaga kokku, et jätavad poekoti ukse taha. Suhtlemise vajadusel hoiavad teineteisest vähemalt kahe meetrist distantsi.

2. Emotsionaalse toena suhtlust telefoni teel ja sotsiaalmeedia vahendusel: Facebook, Skype või mõne muu pooltele sobiva kanali kaudu. Aktiivne suhtlus aitab peletada muremõtteid. Abistajad saavad koos  abivajajatega panna paika väikesed eesmärgid, näiteks raamatu lugemine, pildi maalimine, pusle kokkupanemine. Vahetada kogemusi ja tekkinud mõtteid.

Keiu Roosimägi
Helpificu tegevjuht

helpific plakat

Lehe algusesse

 

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI