Tutimäe selvepesula arvamusküsitlus

Rapla linnas puudub sõidukite selvepesula. Selvepesula rajamise küsimus on läbi aastate kõneaineks olnud, mille põhjal võib eeldada arendajate motiveeritust ja turu olemasolu. Keerulisem on lugu asukohavalikuga. Pesula võiks paikneda hõlpsasti leitavas asukohas äri-, tootmis- või transpordimaal. Hea oleks, kui lähedal paikneksid kaubandus- ja teenindusasutused, mis suurendaks läbi funktsioonide koostoime iga iseseisva funktsiooni elujõulisust.

Munitsipaalomandis on sobivaid maatükke napilt, kuid üks võimalikke paiknemiskohti on Tutimäe parkla (katastritunnus 66801:001:0463). Asukoht paistab Tallinna maanteelt, samas ei jää pesula häirivalt näha olemasolevate kortermajade akendest, mis loob eeldused võimaliku müra- ja valgushäiringu ennetamiseks. Olemasolev väike parkla jääb praegusel kujul toimima, kuid optimaalse liikluskorralduslahenduse saavutamiseks on mõistlik väljasõit korraldada Tallinna mnt 47 maaüksusel oleva tee kaudu, milleks on vajalik sõlmida asjakohane asjaõigusleping maaomanike vahel või moodustada juurdepääsuteest eraldi avalikus kasutuses oleva tee maaüksus.

Maaüksuse tänavavaade (Google) 2011. aastast.

Eskiislahenduse pilt. Eskiisi autor: Marko Mandel, OÜ M-PESULAD.

► Eskiis kogumahus (2,7 MB .pdf)

 

Et selgitada välja puudutatud piirkonna elanike arvamus, viiakse asukohavaliku küsimuses läbi arvamusküsitlus. Rapla Vallavalitsus ootab seisukohavõtte allpoololeva vormi vahendusel kuni 14.juunini 2019. Alternatiivsete asukohtade või teiste variantide ettepanekud on teretulnud allpool olevasse kommentaaride lahtrisse või e-posti aadressil rapla@rapla.ee. 

NB! Arvamuse avaldamiseks või kommentaari lisamiseks on vajalik valla kodulehele sisselogimine. 
Logida saab, ID-kaarti või mobiil-IDga, lehe alguses.

Arvamusküsitlus

Kas sõidukite selvepesula sobib Tutimäe parkla maaüksusele?
(Teha saab vaid ühe valiku)
.
% Hääli
31% 13
a. JAH, sobib
60% 25
b. EI sobi sellesse kohta
10% 4
c. Sobiks paremini mujale Rapla linnas

Kokku hääli: 42

Kommentaarid

KAUPO KALJUMETS
Milleks sellisesse, kohta? Minu teada planeeritakse sarnast pesulat Kevade tänavale, mis on kordades parem asukoht. Mina ei tahaks küll elada kortermajas mille akna all koguaeg survepesur undab.
Postitatud 20.05.19 10:33.
JOOLE KULJUS-TRIIK
kindlasti ei sobi piirkonda kus palju jala liikumist ja nii eramuid kui korterelamuid
Postitatud 20.05.19 20:04.
KALEV KULJUS
Rapla kesklinna ei sobi ja erti veel elamurajooni.Rapla ümbruses on vaba ruumi küll,auto inimesele kilomeeter kaks ei ole probleem.
Postitatud 6.06.19 10:21.
PILLE KULJUS
Ettevõtlus linnale vajalik kuid koht pole sobilik.Väljaspool elamurajooni ruumi küll.Mõelge kekkonnale-müra ,heitegaasid ja ohutusele- liiklus ,lapsed jne.
Postitatud 6.06.19 10:42.
13.06.19

Ehitus ja planeerimine

 

Ametnike kontaktid on siin.

 

Korrektse asjaajamise korraldamiseks, saatke palun e-kirjad aadressile rapla@rapla.ee, et need saaks registreerida asutuse dokumendiregistris ja suunata seejärel ametnikule täitmiseks.

Ametnike poole otse pöördumiseks on e-post aadressid: eesnimi.perenimi@rapla.ee.

 

Kodanike vastuvõtuajad:

T 9.00 - 16.00

N 9.00 - 18.00

Lõuna: 13.00 - 14.00

Palume vastuvõtuaeg ametnikuga eelnevalt kokku leppida.

 

 

 

 

 

Toimetaja: CERLY-MARKO JÄRVELA