30.10.20

Hea teada Rapla vallas

Haigus hiilib meie ümber. Olgem hoolsad enda ja teiste suhtes!

Valitsuse kommunikatsioonibüroo sõnum 28. oktoobrist 2020:

  • Viiruse leviku pidurdamine on igaühe vastutus. Viiruse leviku peatamine ja ühiskonna avatuna hoidmise tagab meie kõigi vastutustundlik käitumine. Koroonaviirus levib inimeselt inimesele ja igal inimesel on väga oluline roll viiruse leviku piiramisel.
  • Testi end esimesel võimalusel! Viimasel ajal on näha asümptomaatiliste viirusekandjate osakaalu kasvu. Samuti on suurenenud positiivsete testide osakaal ööpäevaga tehtud testide hulgas, mis viitab ohule, et tekkida võib viiruse varjatud levik. Terviseamet kutsub ka kergete haigusnähtude korral kõiki inimesi testima minema!
  • Laadi oma nutitelefoni HOIA mobiilirakendus – see hoiatab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviirusesse nakatunud inimesega. Samuti saab rakenduse kaudu teavitada teisi enda nakatumisest ja aidata nii turvaliselt ja anonüümselt kaasa nakatunute arvu vähendamisele. 

 

Terviseameti lehele, kus on info viiruse leviku kohta ja viimased uudised, saad siit.

 

Valla kodulehel ilmunud uudised:

 

Rapla Hooldekeskus ootab lahkeid abikäsi!

Covid-19 levikust Rapla vallas 30.10.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 29.10.2020

Covid-19 levikust Rapla vallas 28.10.2020

 

Vallavalitsuse töökorraldus

1. juunist on vallamaja, teenuskeskuste ja rahvastikutoimingute uksed kodanikele vastuvõtuks taas avatud vastuvõtupäevadel: teisipäeval ja neljapäeval.

Et tagada 2+2 nõue, palume võimalusel ametnikuga kohtumine eelnevalt telefoni või e-posti teel kokku leppida. Telefoninumbrid on kirjas siin. Helistades tavapärasel tööajal valla üldnumbrile 489 0510, suunatakse kõne edasi ametnikule.

Meie töökabinettides töötab reeglina samaaegselt mitu ametnikku ja teie tulekust ette teades, saame paremini organiseerida vastuvõtuks sobiva ruumi.

Uksed on avatud:
T kella 9 – 13 ja  14 – 16
N kella 9 – 13 ja 14 – 18

Saates kirja aadressile rapla@rapla.ee, see registreeritakse kantseleis ning suunatakse vastavale ametnikule menetlemiseks.

Vallamaja ja teenuskeskuste välisuste kõrvale jäävad postkastid, kuhu saab endiselt jätta paberkandjal avaldusi ja dokumente.

Hoolime teie ja endi tervisest.

 

Koroonaviiruse infotelefon 1247

Eriolukorra veebileht: kriis.ee

Korduma kippuvaid küsimusi vaata siit!

Koroonast tingitud segaduse ja muredega toimetuleku soovitusi leiad peaasi.ee

Üleriigiline usaldustelefon 126 vastab igal õhtul kell 19-23

 

 

Hoia äppi laadimise üleskutse

 

 

 

 
eriolukorra plakat
 

 

 

 

 

ettepanekud lapse abistamiseks koduõppel

Lehe algusesse

Teeviit annab mõned juhised kodusviibimiseks.

mida teha, kui oled kodus bänner

Lehe algusesse

 

Küsi või paku abi - Helpific

Helpific on veebipõhine tugikeskkond, mis abistab ka eriolukorras kogukonnas elavaid inimesi – erivajadusega inimesed ja eakad saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tellida tasulisi teenuseid ning kogukonnaliikmed pakkuda nii oma füüsilist abi kui ka emotsionaalset tuge. Teenuseid saavad tellida ka abivajajate lähedased.

Helpificu kaudu abi tellimiseks või pakkumiseks, tuleb logida sisse aadressile www.helpific.com ja täita oma profiil ehk registreerida kasutajakonto. Pärast seda saad sisestada oma abisoovi, lisada abipakkumise või vastata abisoovile. Kui abivajaja ei saa arvutit kasutada, saab ta helistada meie klienditoe telefonil (+372) 5660 4642 ning me avaldame Helpificu nimel tema abisoovi.

Millist abi saab küsida või pakkuda?

1. Abi toidukaupade, majapidamistarvete ja ravimite kojutoomisel või kasvõi näiteks prügikoti väljaviimisel. Abistajad järgivad põhimõtet, et vältida tuleb lähikontakti riskigruppi kuuluvate inimestega. Nad lepivad abivajajaga kokku, et jätavad poekoti ukse taha. Suhtlemise vajadusel hoiavad teineteisest vähemalt kahe meetrist distantsi.

2. Emotsionaalse toena suhtlust telefoni teel ja sotsiaalmeedia vahendusel: Facebook, Skype või mõne muu pooltele sobiva kanali kaudu. Aktiivne suhtlus aitab peletada muremõtteid. Abistajad saavad koos  abivajajatega panna paika väikesed eesmärgid, näiteks raamatu lugemine, pildi maalimine, pusle kokkupanemine. Vahetada kogemusi ja tekkinud mõtteid.

Keiu Roosimägi
Helpificu tegevjuht

helpific plakat

Lehe algusesse

 

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI