16.04.19

Motospordi rajad
 


RAPLA KARDIRADA

Ridaküla küla, Rapla vald

1035m pikkune Rapla kardirada asub Tallinnast umbes 50 km kaugusel. Asfaltkattega kardirajaga on seotud ka 400m pikkune kurvide, tõusude ja trampliiniga kruusalõik. Raja ääres kolmekorruseline tribüün, mis mahutab 100 pealtvaatajat. Kardirada kasutavad ka tervisesportlased rulluisutamiseks ja jalgrattasõiduks.

Juhised kohale jõudmiseks: Tallinnast sõites mööda Viljandi maanteed Rapla poole 5 km enne Raplat raudteeülesõiduni, kohe peale ülesõitu keerab tee vasakule. Mööda Rapla-Aranküla maanteed 2,5 km, peale seda tuleb keerata vasakule ületada raudtee ning 500 m teed mööda jõuab rajale.

Rapla kaudu tulejatele Viljandi maanteelt tuleb keerata Juuru-Rapla maanteele, sõita 1 km ja keerata vasakule Ülejõe-Ridaküla teele sõita 2,7 km, seejärel keerata paremale ja teed mööda 0,5 km pärast jõuate rajale.

 

Kardirada haldab Kardikeskus OÜ.
Tel 504 2027 Margus Leesmaa

 

 

ALU KROSSIRADA

Kalevi küla, Rapla vald

Tallinnast minnes 1km enne Raplat paremale - 2km pärast näitab silt paremale Alu 0,5km - sina keerad vasakule väiksele kruusateele. Sõidad kahest majapidamisest mööda ja oledki kohal.

Rada on 1450m pikk, 0,5-1,5m lai, 90% lahtiste kividega kruus, 2% liiv ja 8% muld. 2 head liivakurvi, 3 suuremat ja hulk väiksemaid hüppeid, laineid.

Kontakt:
Alumoto MTÜ                                                                               
telefon: 5453 8342                                 
e-post: kaupokaljumets@gmail.com

 

Toimetaja: KATRIN KRUUSIMÄGI