« Tagasi

12. aprillil toimub Raplamaa esimene töö – ja karjäärimess

Eesti Töötukassa
PRESSITEADE
11.04.18

Homme, 12. aprillil kell 11-14 toimub Rapla Sadolin Spordihoones (Viljandi mnt 69A), Raplamaa esimene töö – ja karjäärimess.

Mess viib kokku tööandjad ja tööotsijad. Oma tööpakkumistega on esindatud 35 ettevõtet nii Raplamaalt kui naabermaakondadest ning 11 koostööpartnerit. Tööpakkumisi on rohkem kui 200. Messil on hea võimalus  teha tutvust erinevate ettevõtetega, uurida töötingimuste kohta ja sõlmida  kokkuleppeid. Tööpakkumisi on lihttööst juhiametini, pakutakse ka osalise tööajaga tööd ning hooajatööd. Sobivaid ameteid on ka noortele ning vähenenud töövõimega inimestele. 

Eesti Töötukassa Raplamaa osakonna juhataja Ilvi Pere sõnul on tööandjate huvi messi vastu suur: „Paljud Raplamaa ettevõtted soovivad palgata lisatööjõudu. Puudus töökätest on ehitus – ja teenindussektoris ning meie tootmisettevõtetes. Loodame, et messile tuleb palju noori, kel huvi pärast kooli lõpetamist või siis suvevaheajal kodukohas tööd leida."

Õppimisvõimalusi tutvustavad Kehtna Kutsehariduskeskus, Tallinna Ehituskool, Vana-Vigala Tehnika ja Teeninduskool, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus ning Rapla Täiskasvanute Gümnaasium.

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi aulas saab kuulata ettekandeid tulevikuametitest, ettevõtlusest, maksuvabast tulust, tööturu olukorrast. Kell 12.45-14.00 arutlevad ettevõtjad ja omavalitsusjuhid teemal, kas Raplamaal on tööpuudus või tööjõupuudus. Otseülekandeid messilt teeb Rapla TRE Raadio.

Messil pakutakse karjäärikiirabi kõigile soovijatele. Kooli I-korruse auditooriumis toimuvad karjääriteemalised töötoad, kus otsitakse koos koolitajatega vastuseid küsimustele, kuidas end tööandjale nähtavaks teha, millist töötajat ootab tööandja täna, kuidas olla edukas ning mida teha, kui oled karjääri ristteel.

Messi kava ning tööandjate ja koostööpartnerite info leiate töömesside kodulehelt: http://www.toomess.ee/toomessid-2018/raplamaa-1204