Covid-19 levikust 04.11.2020

Eestis lisandus ööpäevaga 2660 testi tulemust, nendest 208 ehk 7,82% on positiivsed. Uus positiivsete testitulemuste rekord. Raplamaale tuli 3 uut juhtumit. Olukord Eestis on ülitõsine. Praeguse viiruse leviku tempo juures võime jõuda olukorda, kus terviseamet ei jõua lähikontaktseid tuvastada. Igaüks peab reegleid järgima ja pingutama!

Rapla Hooldekeskuses on seis stabiilne ja meditsiinilist sekkumist covid-19  tõttu keegi ei vaja.  Asutused, kus on olnud positiivne kontakt, on osaliselt või täielikult distantsõppel.

* * *

• Koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga. Eestis on püsiv riigisisene levik. Kasvab ka nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada. Eelkõige Harjumaal ja Tallinnas teeb koroonaviiruse levik murelikuks.
  • Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.
  • Kanna maski!
  • Sõnum tööandjatele: võimalda ja soodusta kaugtööd! Kutsume tööandjaid üles võimaldama töötajatele kaugtöö tegemist, et vähendada kontaktide hulka töökohal. Nakkuse leviku piiramine asutustes on hädavajalik.
  • Tähistame jõule ja aastalõppu teisiti - jätame ära suuremad peod.
  • Hangi infot usaldusväärsest allikast. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.  (Valitsuse kommunikatsioonibüroo, 04.11.2020)

Terviseameti andmete kohaselt on änase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 171 136 korda ja haigeks märkinuid 200 inimest.

Hea teada Rapla vallas