Rapla valla beebid said kokku

21. septembril olid Rapla Keskraamatukokku kutsutud uude Rapla valda sündinud beebid. Möödunud aasta 20. oktoobrist, mil Juuru, Kaiu, Raikküla ja Rapla vallad ühinesid, kuni selle aasta 30. juunini sündis Rapla valda 91 last.

Uusi ilmakodanikke ja vastseid lapsevanemaid tervitasid vallavanem Piret Minn ning keskraamatukogu direktor Õie Paaslepp. Kauni lauluga köitis värskete vallakodanike tähelepanu 8aastane Elisabet Ööpik Rapla Laulustuudiost, keda saatis klaveril õpetaja Thea Paluoja.

Eesti Lastekirjanduse Keskusel ja Kultuuriministeeriumil on tore traditsioon kinkida kõikidele Eestis sündivatele lastele raamat „Pisike puu". Raamatusse on nopitud luuletusi ja jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanike loomingust. Selles on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud kui ka päris uusi lugusid, sekka mõned muinasjutud ja liisusalmid, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi võrratud pildid. Raamat on kokku pandud nii, et see puudutaks igaüht – nii raamatu ettelugejat, pisikest kuulajat kui ka noort lugejat.

Lisaks raamatule kingiti beebidele uus valla sümboolikaga lusikas.

Kui juba raamatukogus oldi, siis tegi teenindusjuht Kaja Tammar ka majas väikese ringkäigu ja värsketele lapsevanematele tutvustati, mida huvitavat on raamatukogul pakkuda nt abiks laste kasvatamisel või esimesteks raamatuteks.

Tore oli näha nii paljusid beebisid ja nende vanemaid meie üritusel. Soovime neile rõõmsat kooskasvamist! Kes kohale ei saanud tulla, saab oma raamatu edaspidi kätte raamatukogust.

Järgmine beebide üritus saab toimuma kevadel, mil kutsutakse kokku selle aasta teises pooles sündinud uued vallakodanikud.

Raamatukogul on seni alles veel eelmistel aastatel Rapla valda sündinud lastele raamatuid  „Pisike puu". Kes ei ole saanud seni oma raamatut kätte, palun minge raamatukokku sellele järele.

Pildistas Armar Paidlafoto

pilt