Kas Sa tead, ...

…miks on oluline kontrollida rahvastikuregistrist oma elukohaandmeid? Sellepärast, et avalikud teenused (näiteks juhiloa pikendamine, lasteaiakoha saamine, talvine teehooldus, valla eelarvest makstavad toetused ja osalemine valimistel, sh e-hääletamine) on seotud elukohaga, mis on registreeritud rahvastikuregistris.

Oma andmeid kontrollida ja andmete uuendamiseks elukohateadet esitada saad riigiportaalis eesti.ee või vallavalitsuse rahvastikutoimingute spetsialistide juures Rapla Riigimaja II korrusel, kabinetid 204 ja 205.

Uuel aastal jõustub rahvastikuregistri seaduse muudatus, mille tulemusel jäävad selles registris tühjaks nende inimeste elukoha andmed, keda eluruumi omanik on palunud enda juurest välja registreerida või on tehtud seda valla algatusel. Meie vallas asuvatest eluruumidest omaniku algatusel välja registreeritud inimese elukohaks on täna veel Rapla vald, aga uuel aastal andmed elukoha kohta registris puuduvad.

Elukoha andmeid tasub kontrollida ka siis, kui Sa pärast kolimist ei ole oma elukoha andmeid uuendanud.

Selleks, et uus aasta algaks avalike teenuste saamisel viperusteta, tee veel sel aastal ära need toimingud, mida Sinu eest keegi teine teha ei saa.

Sinu Rapla Vallavalitsus