Linda Rausi 109. sünniaastapäev

Eesti tunnustatud rahvatantsujuhil, nelja vabariikliku suurpeo juhil, Rapla linna aukodanikul, Linda Rausil, on täna, 17. oktoobril, 109. sünniaastapäev.

Linda Raus (17.10.1909 – 13.12.2003) tegeles mitmes kultuurivaldkonnas edukalt. Ta lavastas näitemänge, juhendas erinevaid tantsugruppe, juhatas laulukoore ja ansambleid, mängis mitut pilli. Tema elu on alates 1952. aastast olnud seotud väga tihedalt Raplaga. Ta oli väga mitmekülgne inimene.

Rapla linn omistas Linda Rausile 17. oktoobril 1999. aastal (Linda 90. juubelipäeval) üle linna esimese aukodaniku tiitli.

Tema vaimse pärandi tutvustamiseks ja säilitamiseks valmis kogumik "Linda Raus 100", mis koosneb kahest raamatust ja ühest heliplaadist.Tsitaat raamatust: "Minu elu suurim armastus on olnud rahvatants. Sellele olen endast andnud väga palju, rahvatantsu alal on mind saatnud ka edu ja tunnustus. Sain 1964. aastal teenelise kultuuritegelase aunimetuse, 1996. aastal omistati mulle Anna Raudkatsi preemia. 1994. aasta 13. detsembrist olen Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika seltsi auliige, 1999. aasta 17. oktoobrist Rapla linna aukodanik. 2000. aastal anti mulle V klassi Valgetähe orden. Samal aastal sain Raplamaa maakonna tippauhinna "Rapla Redel". Olen olnud vabariiklike tantsupidude üldjuht. See on olnud väga suur tunnustus minu elutööle."

Tantsurahvas ei ole Linda Rausi unustanud ja nagu igal aastal, kogunetakse ka tänavu 17. oktoobri õhtul kell 18.00 Rapla kalmistule. Teenekat tantsujuhti ja kultuuriedendajat meenutavad tema viimases rahupaigas tantsijad Rapla naisrühmast Linda, Saku rahvatantsurühmast Lindaratas, tantsujuhid ning Rapla Kultuurikeskuse rahvas.

Age Rebel
Rapla Kultuurikeskuse juhataja