Sinilille lasteaiapere kinkis Eestile sünnipäevaks näituse „Fotojaht Eestimaa mustrid“

23. novembril avati Mahtra Talurahvamuuseumis näitus „Fotojaht Eestimaa mustrid". See on kingitus meie kodumaale 100. sünnipäevaks.

pilt

Näitus koosneb neljast  osast ja on kokku pandud valmimise järjekorras (sügis, talv, kevad, suvi), peegeldades Eestimaa erinevate aastaaegade mustreid Lasteaed Sinilill Juuru rühmade laste ja töötajate silmade läbi. Fotod valmisid läbi eelmise 2017/18 õppeaasta. Erinevaid mustreid otsiti/ leiti ja moodustati nii õppetegevuste käigus kui mängimise, vabategevuse ajal.

2017 a. oktoobris mõtisklesin ma ühes artiklis Juuru Valla Teatajas lause ,,Sinilillepere Eestimaa mustreid järgides" üle tulevikuvormis, rääkides meie plaanidest. Täna räägin ma mõtetest, mis on teoks saanud.

Miks Eestimaa? Möödunud õppeaastal ja lõppeva aasta alguses tähistas Eestimaa oma suurt juubelit.

Miks mustrid? Meie riik on ütlemata rikas oma nelja aastaajaga.

Miks järgides?  Meie lapsed on erinevate väärtuste kaudu tundma ja austama õppinud oma kodukohta. Õppinud märkama, tähele panema oma kodukoha loodust ja inimesi. Meie suur soov oli ja on, et lapsed õpiksid kõike väärtuslikku jagama.

Oleme ajalukku talletanud oma pisikesed jäljed. Väikestest asjadest saavad alguse suured.

Oleme oma kodumaale suure juubeli puhul kinkinud 100 fotot, igast aastaajast 25. Valiku tegemine ei olnud lihtne ülesanne. Pilte kogunes tunduvalt rohkem ning väga ilusaid ja vahvaid. Mis mul üle jäi. Pidin tegema sohki natuke, paigutades ühele fotole kollaažina mitu pilti.

Täna jagame oma näitust kodukandirahvaga  ja muidugi kõigi teistega kes seda näha soovivad Mahtra Talurahvamuuseumis. Meie soov oleks näitus siia ka tallele jätta.

Oleme kinkinud kodumaale mitu toredat kontserti lauldes lugusid erinevatest aastaaegadest. Talletasime oma aastaaegade värvid mustritena laste töödes. Koos vanematega valmistasime ja kinkisime Eestimaale 100 sinilille, mis samuti on teie ees siin seinal.

Olen väga uhke oma laste üle. Olen uhke oma personali üle, kes aitasid selle ettevõtmise teoks teha.

 

Tänan kõiki, kes selle suure töö valmimisele ja teoks saamisele kaasa on aidanud!

Palju õnne Eestimaa!

 

Liie Aav-Lääne
direktor
Lasteaed Sinilill

plakat