Covid-19 levikust Rapla vallas 02.11.2020

Olukord Rapla Hooldekeskuses on stabiilne. Ükski hoolealune ja töötaja ei ole seisundis, mis nõuab meditsiinilist sekkumist. Teisipäeval toimub asutuses uus laustestimine. Endiselt ootab hooldekeksus tööle abitööjõudu hooldaja kohtadele, kööki ja koristamisele! Seega kui kellelgi on soov oma abi pakkuda (töö on tasustatud), siis palume ühendust võtta hooldekeskuse juhatajaga tel 515 3261, rhkeskus@gmail.com.  Iga inimene on väga oodatud!

Eelmisel nädalal Juuru ja Kaiu hooldekodudes toimunud laustestimine andis kõigile negatiivsed vastused. Loodame, et saame need majad avada külastamiseks järgmisest nädalast ja kindlasti peab külastamiseks kandma maski.

Sellest nädalast on  Rapla Muusikakool kahenädalasel distantsõppel, kuna  eelmisel nädalal tuli üks positiivne testivastus muusikakooli töötjale.

Teisipäevast (03.11) alustab tööd riigi poolt rahastatud testimispunkt Rapla haigla EMO ruumides. Kui Sul on haigusnähud, suhtle oma perearstiga! Kõik saatekirjaga inimesed saavad endale aja Raplasse ja teistesse punktidesse broneerida https://koroonatestimine.ee/ leheküljelt või patsiendiga võetakse telefoni teel ühendust.

Viiruse leviku takistamiseks järgi neid nõuandeid:

  • Haigena ära tööle ja kooli mine! Ära kohtu tõbisena sõpradega ega mine ühelegi üritusele või peole, isegi mitte korraks. Püsi kodus ja ravi end terveks.
  • Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.
  • Väldi reisimist! Viiruse levik on Euroopas jätkuvalt hoogustumas, endiselt kehtib soovitus reisida vaid vältimatu vajaduse korral.
  • Kanna maski! Harjume sellega, et maski tuleb kanda siseruumides, kus distantsi hoida ei ole võimalik.
  • Sõnum tööandjatele: Kaitse töötajat! Kutsume tööandjaid üles korraldama tööd paindlikult ja võtma töökohal kasutusele võimalikult palju tõhusaid ohutusmeetmeid. Haigusnähtudega töötajaid ei tohi tööle lubada. Kodus paranemine ja haigena mitte tööl käimine on nii töötaja kui ka tööandja huvides. (Valitsuse kommunikatsioonibüroo, 27.10.2020

 

Hea teada Rapla vallas.

Terviseameti lehelt leiad viimased uudised.