« Tagasi

Rapla Gümnaasiumi kunstikonkursi võitja selgunud!

Riigi Kinnisvara teatel viidi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga läbi kunstikonkurss, et leida sobivaim teos kohe valmivasse Rapla riigigümnaasiumi raamatukokku.

Kunstikonkurss oli üks viimase aja populaarsemaid, tööde esitamise tähtajaks saabus 56 konkursitööd, mille hulgast valis žürii võitjaks Kaido Ole teose „Oh!". 

Žürii sõnul on teose puhul tegemist tugeva, kontseptuaalse taiesega. Ideekavand pakub avastamist ning edasist teekonda pikemaks ajaperioodiks. Kunstiteose puhul on tegemist mitteillustratiivse, tehniliselt huvitava ning põneva detailirohke teosega. Ideekavandis on töötatud erinevate osapooltega – objektid, varjud.

Teose autori Kaido Ole sõnul on maalil rääkida oma lugu. Paratamatus kooli igapäeva askeldamises mõjub suur maal rahustavalt ja vägevalt. Samuti kutsub maal end vaatama ka siis, kui selleks plaanigi pole. „Mis on selle teose mõte, see kõige tagumine ja peamine – olgu igaühe enda vaadata ja mõelda, ehk iseseisev kodune töö nagu koolis on sobilik öelda. Kes juba teab võib teistele ka ette öelda."

Rohkete preemiatega pärjatud teose autorit Kaido Olet võib pidada üheks Eesti tunnustatumaks maalikunstnikuks, kes on aga oma kooliteed alustanud samas hoones. Kaido Ole on Rapla Keskkooli 40. lennu lõpetaja.

pilt
Kaido Ole "Oh!"

pilt
Nii hakkab teos välja nägema raamatukogu trepiastmete kohal oleval seinal.

Rohkem infot konkursi kohta leiate Riigi Kinnisvara kodulehelt.