1. oktoober Raplas

1. oktoobril saab Rapla linn 26. aastaseks. 1993. aasta võidupüha eel tegi Rapla alevi volikogu linnaks saamise otsuse, mis sai Riigikogu kinnituse 10. augustil 1993. aastal.  Oktoobri algul toimus linna atribuutika ametlik kasutusele võtt. Kui Rapla vald sai möödunud aastal uue sümboolika, siis  jäi kivisild endiselt linna sümboliks. Palju õnne!

1. oktoobril on rahvusvaheline muusikapäev, mis viib Eestimaa eri otstesse üle saja kontserdi. See aasta erineb mullustest muusikapidudest selle poolest, et muusikud võtavad igas maakonnas fookusesse ühe pilli. Raplamaal võetakse vaatluse alla mandoliin.

Muusikapäeva traditsiooni algatas 1975. aastal maailmakuulus viiuldaja Yehudi Menuhin, kes tahtis maailma muusika abil kaunimaks muuta. Sama palju soovis Menuhin, et muusikakunst leviks kõigis ühiskonnakihtides, sõltumata rahvusest, kultuurilisest taustast ja sotsiaalsest klassist. Ta mobiliseeris ühiskondliku muusikaelu, alates professionaalsetest ja lõpetades amatöörühendustest, ning muusika kõlas sel päeval kõikjal -- teles, raadios ja elavas esituses. Eestis tähistatakse Muusikapäeva Eesti Muusika Nõukogu eestvedamises alates 2002. aastast, mispuhul jagatakse sel päeval muusikapreemiaid ning korraldatakse tasuta kontserte eri paigus üle terve Eestimaa.
Kuula!

12.00 Kultuuriklubis Baas mandoliinidel Joosep Sang, Robert Kreutzwald ja Kalev Sinisaar
17.00 Rapla kultuurikeskuses Villu Talsi

1. oktoobril ehitakse üle Eesti helkuripuud ja nii ka Raplas, Alus, Juurus ja Lipal.

Helkuripuu idee seisneb selles, et  kel on helkur üle, võiks selle puule riputada ja see, kel puudu, saab esmase elupäästja puult võtta ning end pimedal ajal nähatavaks teha.

Rapla linna helkuripuu keskväljaku kõrval saab helkima juba 6. korda ja seda 1. oktoobril kell 16.30 Rapla Valla Avatud Noortekeskuse, Tre-Raadio ja vallavalitsuse eestvedamisel.

Ootame kõiki, kel helkurid üle, neid meiega koos puule riputama. Kui Sa ei saa tulla puud ehtima, aga sooviksid oma panuse anda, siis võid helkurid riputada sinna ka mõnel teisel päeval või tuua need vallamaja koridoris asuvasse postkasti, millel silt "Helkuripuu". Vali elu – ole pimedal ajal nähtav!

Kui helkuripuu ehitud, võime üheskoos suunduda kell 17.00 Rapla Kultuurikeskue black-boxi nautima Villu Talsi esinemist, sest 1. oktoober on ka rahvusvaheline muusikapäev ja Raplamaa rahvast rõõmustavad sel päeval mandoliinimängijad.

Head oktoobrikuu algust!