« Tagasi

Eesti tunnustab

Vabariigi Presidendi Kantselei teatel annab president Kersti Kaljulaid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.


„Eesti on see, mis me ise teeme. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa. Kõik need inimesed on aidanud kaasa sellele, et Eesti oleks sõbralikum, turvalisem ja edukam. Nad kõik on andnud enam, kui nõuab nende igapäevatöö ja teinud Eestit paremaks," ütles president Kaljulaid.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Rapla vallast tunnustatakse sellel aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgiga Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi pikaaegset direktorit Jaan Reimundit.  Kool saab kohe 30 aastaseks, sellest 21 on sealset meeskonda suunanud, toetanud ja koostööle innustanud Reimund. Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi on vabariigis tuntud ja tunnustatud kool. Reimund mõjutab oma olemusega kõiki oma koolis ja koolist väljaspool.

Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvib Margus Mikomägi. Margus on hinnatud ajakirjanik, kes on avaldanud teatrikriitikat, lavastaja- ja näitlejaportreid ning intervjuusid.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Palju õnne tunnustuse saajatele!