« Tagasi

Eestis unikaalne mikrotorude tootja Höhle avas Lõiusel uue tehase

Höhle OÜ

Pressiteade
11.09.2019

Eestis ainulaadne plastist mikrotorude valmistamise ettevõte Höhle OÜ avas täna Raplamaal Lõiuse külas oma uue tehase. Tehas toodab üle 200 km mikrotorusid ööpäevas, mis lähevad nii koduturule kui 12 Euroopa riiki. Tehase rajamise koguinvesteering oli üle 4 miljoni euro.

Höhle OÜ on 2016. aastal asutatud fiiberoptiliste kaablite ehk valguskaablite paigaldamiseks vajalikke mikrotorusid valmistav ettevõte. Tegevust alustati kolm aastat tagasi Jaluse külas Juuru vallas Raplamaal. Vana tehasehoone jäi aga kitsaks ning aastaga rajati eelmisest asukohast mitte kaugele Lõiuse külla uus tehas.

Aastakümneid tühjana seisnud sigalahoonetes on pärast rekonstrueerimist enam kui 6700 m2 kaasaegset tootmispinda ning 1,5 hektarit asfalteeritud laoplatse, mis pakub tehasele  laialdasi arenguvõimalusi. Uue nimega Torupõllu kinnistul kerkinud tehasehoonete arhitektuurse lahenduse autor on Kristiina Hussar, projekteeris ja ehitas Mapri Ehitus OÜ, laoplatsid ja teed rajas Tallinna Teede AS.

Vt. fotosid siit: https://www.dropbox.com/sh/1zsizm46ya9vwby/AAC12Z0eDmPcgL3kVil51TYta?dl=0

Höhle tehases käib tootmine ööpäevaringselt. Suurim mikrotorude tarbija Eestis on Lairiba Arenduse Sihtasutuse projekt EstWin, klientideks on ka Telia, Elisa, Elektrilevi ja teised Eestisse kiiret Internetti rajavad ettevõtted. 

Praegu annab Höhle tööd 15 kohalikule elanikule, pärast kavandatud laienduste elluviimist  töötajate arv kahekordistub. Höhle müügikäive on kolme aastaga kasvanud nullist enam kui kolme miljoni euroni, käesoleval aastal ületab käibeootus neli miljonit eurot, millest enam kui kaks kolmandikku läheb ekspordiks. Suuremate eksportriikide seas on Norra, Rootsi, Soome, Taani aga ka Saksamaa, Kreeka, Hispaania.

„Praktiliselt kõik meie töötajad on kohalikud inimesed," ütleb ettevõtte  tegevjuht Toomas Koobas. „Seepärast on ka meie motoks – Ajame kohalike meestega rahvusvahelist asja."

„Mikrotorude turul on perspektiivi nii Eestis kui raja taga," sõnab ringmajanduskontserni Net Systems Group juhatuse liige Tõnis Kaasik. „Edaspidises tegevuses näeme arengu- ja koostöövõimalusi kontserni teiste ettevõtetega."

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus ning Raplamaa Omavalitsuste Liit tunnustasid ettevõtet maikuus tiitliga „Aasta äritegu 2018".

Höhle OÜ kuulub ettevõtte asutajale ja tegevjuhile Toomas Koobas ning Tõnis Kaasikule läbi talle kuuluva Net Systems Grupi (teised ettevõtted: EcoMetal AS, Sillamäel ja WeeRec OÜ Kiiul).

 

Lisainfo: www.hohle.ee


Kertu Rohumägi
Konsultant

pilt
Höhle teahase tootmine

pilt
Toomas Koobas ja Tõnu Kaasik

pilt
Höhle tehase valmistoodang