« Tagasi

Kaiu keskkonnajaam suletud!

Aprillis teavitasime, et Kaiu keskkonnajaam on avatud igapäevaselt ning tol ajahetkel jäime lootma, et keskkonnajaama kasutatakse eesmärgipäraselt ja heaperemehelikult. Nüüd oleme paraku aga olukorras, kus peame nentima, et sellise kasutuspraktikaga keskkonnajaama uksi me igapäevaselt avatuna hoida ei saa, sest keskkonnajaama tuuakse jäätmeid, mida keskkonnajaama ladustada ei tohi ning piirkonnas puuduvad ressursid, et sellisel kujul jäätmejaama hallata.

Seetõttu anname teada, et vaatame üle kogu Rapla valla jäätmejaamade kasutatavuse ning kasutamise, samuti ohtlike jäätmete ladustamise viisid ning selle, mida üldse Rapla valla piirkondades ohtlikest jäätmetest ladustada tulevikus saab. Rapla vald on võtnud vastu põhimõttelise otsuse, et ohtlike jäätmeid saab piirkonnas ära anda vaid järelevalve korras ehk vastuvõtjaga, kes suunab ohtlike jäätmete paigutamise keskkonnajaamas õigesse kohta ning veendub, et keskkonnajaama tuuakse ja ladustatakse vaid sinna mõeldud jäätmeid, mitte olmejäätmeid või muid jäätmeliike.

Peame koostööpartner Väätsa Prügila ASiga läbirääkimisi, et saaksime Kaiu jäätmejaama süsteemsed multiliftkonteinerid, et iga ohtlik jääde eraldi konteinerisse paigutada. Kuna läbirääkimised käivad ning samal ajal oleme alustanud ka jäätmejaama korrastamist, anname teada, et Kaiu jäätmejaam on suletud kuni novembrikuu lõpuni. Korrastamistöödel puhastame jäätmejaama täielikult ohtlikest jäätmetest ning muudest jäätmeliikidest, mida elanikud on sinna ladustanud, alles seejärel saame jäätmejaama uuesti avada ning seda korrektselt ja süsteemselt edaspidi kasutada.


Kui Kaiu jäätmejaam on suletud, palume teil, head piirkonna elanikud, ohtlikud jäätmed viia Rapla valla jäätmejaama. Jäätmejaam asub Ülejõe külas.
Avatud: E kl 8–14; T–R kl 9–17 ja L kl 9–15. Suletud riigipühadel. Kontakttelefon 484 2237, 512 5847.

Lisaküsimuste korral palume ühendust võtta Kaiu piirkonna koordinaatori Agnes Kurvitsa (5884 3832, agnes.kurvits@rapla.ee) või Rapla valla keskkonnaspetsialist Donald Luneviga (565 4006, donald.lunev@rapla.ee).

Jääme lootma kogukonna mõistvale suhtumisele.

Sorteerime jäätmeid korrektselt ja seisame hea selle eest, et piirkonna jäätmejaam täidaks oma eesmärki, lisaks oleks visuaalselt puhas ja korras."

Agnes Kurvits
Kaiu piirkonna koordinaator