Maal elamise päev 2019 Rapla vallas

Tule ise ja võta linnast sõbrad ka kaasa, et kõik saaksid oma silmaga kaeda, kuidas oleks elada maal – päriselt!

Maal elamise päev on üle-eestiline algatus, mille eesmärk on kutsuda maale elama veelgi rohkem tegusaid ja särasilmseid inimesi. Et oma naabreid on ikka kõige parem ise valida, siis nüüd on paras aeg kutsuda sõbrd külla, et näidata, mis tore elu meil siin on.

Laupäeval, 28. septembril, avavad kõigile huvilistele oma uksed 35 valda Hiiumaalt Setomaani ja Alutaguselt Häädemeesteni ja nende hulgas ka Rapla vald.

Tegemist on külastuspäevaga, mille fookuses on elukeskkond maal koos seal toimivate teenuste, seltsitegevuse, vaba aja võimaluste, töökohtadega ning pakutavate elukohtadega.

Loodud on Maal elamise päeva interaktiivne kaardirakendus, mille abil saad planeerida oma teekonda.

Ootame külla peresid ja üksikisikud, kellel mõlgub mõttes soov vahetada elukohta linnast maale või ühest maapiirkonnast teise.

Samuti on väga oodatud kohalik kogukond ise, kelle eneseteadvust ja kogukonna tunnet päev tõstab. Kuna maaelu maine kandjateks on eelkõige maal elavad inimesed ise, siis võimaldab päev ka neil endil oma elukeskkonda uue pilguga näha ning sellest edaspidi uhkusega rääkida.

Maal elamise päeval saad vabalt suhelda kohaliku kogukonna sädeinimestega, ettevõtetega ja elanikega ning kaaluda, kas just Rapla valda võiks tulla Sinu kodu.

Rapla vallas ootavad seekord külalisi Juuru ja Raikküla piirkonnad. Avatud on erinevate asutuste ja ettevõtete uksed. Tegevusi leidub igas valdkonnas. Mida kõike sellel päeval meil ette saab võtta, vaata siit.

Maal elamise päeval, 28. septembril, saad infot lisaks e-keskkonnale Raikküla ja Juuru teenuskeskusest.