« Tagasi

Mineraalsed jäätmed Kaiu basseini täiteks!

Kaiu elanikud on aastaid oodanud kasutamiskõlbmatu basseini likvideerimist ja nüüd on selleks ka esimesed sammud astutud. Tänaseks on lammutustööde teostaja Heimak OÜ basseini lammutanud ja osaliselt täitnud. Töid teostatakse kolmes etapis ja teha on jäänud veel kaks: basseini täitmine mineraalse materjali ja pinnasega ning pinnase ja haljastustööd. Nimetatud tegevused on planeeritud lõpetada 2020. aasta kevadeks.

 

Täiendavalt on basseini täiteks vaja mineraalset täitematerjali 1500 kanti. Sellest tulenevalt üleskutse vallas asuvatele ettevõtetele, kes teostavad või on teostanud lammutustöid ning ei tea, kuhu mineraalne lammutusjääde ladustada - palume võtta ühendust Kaiu piirkonna koordinaatori Agnes Kurvitsa või Rapla valla keskkonnaspetsialisti Donald Luneviga. Teise etapi eesmärk on käesoleva aasta lõpuks bassein mineraalse täitematerjaliga täita, et ladustatud materjal saaks talve jooksul vajuda ning kevadel oleks kohe võimalik alustada basseini pinnasega täitmisega, tasandamist ning külvata muru.

Palume Kaiu piirkonna elanikelt mõistvat suhtumist, kuna basseini täitmine kuni lõpphaljastuseni võtab aega ning ei valmi käesoleva aasta lõpuks täielikult. Samuti juhime tähelepanu, et basseini ei ole lubatud omavoliliselt jäätmeid ladustada.

 

Kontaktid:
piirkonna kooridnaator Agnes Kurvits tel 5884 3832, e-post agnes.kurvits@rapla.ee
keskkonnaspetsialist Donald Lunev tel 565 4006, e-post donald.lunev@rapla.ee
abivallavanem Triin Matsalu 5332 5604, e-post triin.matsalu@rapla.ee