Rapla valla 2019. aasta ema on Lea Edminster

pilt
Foto: Jaak Kadarik

 

9. mail toimunud Rapla valla tänuõhtul tunnustati Rapla valla 2019. aasta ema tiitliga Lea Edminsteri.

 

Lea Edminsteri on iseloomustatud nii:

"Lea ja tema abikaasa Matthew Edminsteri peres kasvab kolm last – kaks tütart ja poeg. Lisaks abikaasaks ja emaks olemisele on Lea veel ka oma õdedele-vendadele nutikas noorim õde, emale hooliv tütar, sõpradele vahva ja külalislahke kaaslane. Muusikuna loob Lea kuulajatele emotsioone nii kauni lauluhääle kui klaverimänguga. Õpetajana on ta entusiastlik  ja nõudlik nii oma väikestele õpilastele Kohila Mõisakoolis kui suurtele inglise keele õpilastele, koguduse noortele kaasahaarav ja noortepäraselt haarav kaaslane, töötajana ülitöökas, abivalmis ja vahel ehk isegi veidi iseteadlik, kes teeb alati oma parima, ennast säästmata. Rolle on veelgi ning pealtnäha mängleva kergusega õnnestub Leal need siduda üheks suurepäraseks tervikuks.

Abikaasa Matthew ütleb Lea kohta: „Lea on kõige pühendunum inimene, keda tean. Ta teeb ustavalt ja kirglikult kõike, mida oskab ja suudab, et kindlustada nende inimeste edu, kes on talle usaldatud kas koolis, koguduses või perekonnas. Lea on armastav, sihikindel ja väsimatu mitte sellepärast, et ta ei väsi, vaid sellepärast, et ta tõepoolest hoolib ja tahab oma kohustust täita. Laps, kelle eestkostja on Lea - kas oma laps või teise pere oma - on tõepoolest õnnistatud!"

Oma hooliva südame ja kirgliku hingega on Lea olnud initsiaatoriks mitmetele põnevatele sündmusele nii Raplas kui väljapoolgi – 6 aastat on Raplas toimunud jõulumatk-perepäev Jõululapse otsimine, Rapla melupäeval on Rapla Vabakoguduse aias toimumas ülimenukas Õueaiaääre kohvik, ta on eestvedaja, tugi ja abi nii Rapla Vabakoguduse laste- ja noortetöös, muusikatöös, inglise keele tõlgina kui diakoonia-teenistusel, aidates just seal, kus vajalik.

Lea ei talu paigalseisu – tal on alati ideid, teadmisi ja soov leida võimalusi, et muuta hetki ja olukordi kasvõi natukenegi paremaks, olgu selleks kas oma pere, sõbrad, töökaaslased, kohalik kogukond või hariduselu. Lea hoolib ja armastab seda kohta ja neid inimesi, kus ja kelle keskel ta elab ja on valmis looma uut ja andma endast kõik veel parema nimel."

Ilusat emadepäeva! Palju õnne ja rõõmu teie pere tegemistesse!

 

perepilt

Pilt Edminsteri perest on saadud erakogust.