Rapla valla aasta õpetaja on Tekla Tappo

Igal aastal tähistatakse 5. oktoobril rahvusvahelist õpetajate päeva.

Juba teist aastat olime sunnitud õpetajate päeva aktuse viima läbi virtuaalselt. Loodame, et järgmiseks aastaks on kuri haigus seljatatud ja saame taas füüsiliselt kohtuda. Õpetajate päeva aktusel tutvustati Eestimaa õpib ja tänab ning Rapla valla aasta õpetaja nominente.

Meie valla haridusasutuste töötajatest osutusid maakonna parimateks ja esitati Haridus- ja Teadusministeeriumile:
Aasta põhikooli aineõpetaja Liia Moorits – Hagudi Põhikool, Raikküla Kool
Aasta tugispetsialist – Ebbe Sündema, Rapla Vesiroosi Kool
Aasta õppeasutuse juht -  Ülle Riisalu, Alu Kool

Rapla valla 2021. aasta õpetaja aunimetusele esitati viiest asutusest seitse kandidaati:
Heli Võigemast – lasteaiaõpetaja Alu Koolis
Anu Vendelin - klassiõpetaja ja HEV koordinaator Kabala Lasteaed-Põhikoolis
Ene Sestverk – lasteaiaõpetaja Rapla Lasteaias Päkapikk
Tiina Roosimägi - keemia- ja füüsikaõpetaja Rapla Vesiroosi Koolis
Riina Künnapas – lasteaiaõpetaja Alu Koolis
Tekla Tappo – viiuliõpetaja Rapla Muusikakoolis
Eleri Hannus – lasteaiaõpetaja Alu Koolis

2021. aasta Rapla valla aasta õpetaja on Tekla Tappo.

Tekla on Rapla Muusikakooli viiuliõpetaja olnud juba 35 aastat, mille jooksul on ta olnud väga paljude noorte arenguteel asendamatuks õpetajaks, kasvatajaks, eeskujuks, suunajaks, partneriks, kujundajaks ja sõbraks.

Ta on hinnatud kolleeg – siiras, loominguline, tähelepanelik, suure empaatiavõimega, õpihimuline, aus ja alati hea eesmärgi poole liikuv. Ta kuulub ka kooli hoolekogusse.

Tema õpilased hindavad teda väga. Rahulikkus, kannatlikkus, filigraansus, musikaalsus, mängulisus, loomingulisus, hea partneri (kontsertmeistri ja kaasmängija) tunnetus on tema töös õpilastega väga iseloomulikud. Tema tunde oodatakse ja isegi väga.

Tema õpilaste tulemused konkurssidel räägivad tema töö tulemuslikkusest! Käesoleval aastal võitsid tema õpilased: Saale Iti Pihlap, Iris Vahtra, Mia Sepp ja Triin Pihlap Loode-Eesti regiooni viiuliõpilaste konkursil esikohad. Elisabeth Laja sai kolmanda koha ja Mete Helend diplomi. Nimetatud regiooni kuulub 22 muusikakooli Rapla-, Harju-, Hiiu- ja Läänemaalt.

Konkursil „Raplamaa noor muusik" anti välja 6 auhinnalist kohta, millest Tekla õpilased teenisid välja kolm: III koht vanemas vanuserühmas - Mia Sepp; I koht nooremas vanuserühmas - Saale Iti Pihlap ja I koht vanemas vanuserühmas - Triin Pihlap. Triin Pihlap võitis ka konkursi Grand Prix`i.
Tekla koos oma õpilastega on alati oodatud esinema erinevatele üritustele, kontsertidele, mida meenutatakse ikka ja jälle mõnuga nii kuulajate kui esinejate poolelt.

Tekla on juba aastaid olnud tegev nii Rapla Muusikakooli sümfooniaorkestris õpilastele partiide õpetamisel kui ka Harjumaa Noorte keelpilliorkestris, kuhu on kaasanud mängima ka oma õpilasi.  Viimati nimetud orkestriga esines ta koos oma õpilastega septembris Austrias festivalil. Ta on Harjumaa Keelpilliorkestri dirigent.

Tema õpilased jätkavad õpinguid järgmise taseme muusikaõppeasutustes. Käesoleval aastal asus Tallinna Georg Otsa nim Muusikakooli õppima Mia Sepp.

Õpetaja roll meie elus on väga tähtis: just õpetajad on need, kellest sõltub meie järeltuleva põlve edukus, sest nemad suunavad meie tulevasi arste, teadlasi, põllumehi, ehitajaid ja uusi õpetajaid.

Palju õnne ja jaksu, armsad õpetad!

Õpetajate päeva aktus: