Raplas avati dementsusega isikutele loodud õueala

Rapla Hooldekeskuses avati kolmapäeval pidulikult uus õueala. Selle kujundamisel on mõeldud eelkõige dementsusega isikutele ja rajamise eesmärgiks oli anda hooldatavale rohkem liikumisvabadust ning parandada seeläbi elutingimusi ja elukeskkonda. Õueala kujundusel on lähtutud isikute erivajadustest: sama tasapinnalised betoonkivikatenditega liikumisteed, erinevad valguslahendused postvalgustitel kui ka istumiskohtadel. Loodud on puhkealad hoolealustele, teenindavale personalile ja arvestatud mõnusaid koosveetmise kohti pereliikmetega ning kogukonna rahvaga.

Kõik teenusel olevad kliendid saavad aastaringselt nautida värsket õhku ja meeleolukaid tegevusi: Lindude toitmine, taimede istutamine/kastmine, tuulekellade helide märkamine, värvid aias nii kevadel, kui ka sügisel, grillipeod jaanipäeval ja kevade saabumise puhul. Suurepärane võimalus sooritada kepikõndi kogu õueala ulatuses. Haljastus on valitud selliselt, et see mõjuks hoolealustele tervistaval viisil, nt värvilised ilupõõsad-, puud. Suvel on puhkealadel pehmete patjadega mugav aiamööbel, mis sobib hästi ka rahustavaks uinakuks lõunapausil.

Rapla vald taotles Sotsiaalministeeriumilt toetust dementsusega inimeste teenuskohtade kohandamiseks Rapla Hooldekeskuses ja Kaiu hooldekodus. Taotlusvooru eesmärk oli üldhooldusteenusel olevate dementsusega inimeste turvalisuse, igapäevase toimetuleku ja heaolu parandamine. Toetuse maksimaalne suurus taotleja kohta oli 100 000 eurot, millele lisandus taotleja  omaosalus. Kaiu Hooldekodusse rajati toetusrahade eest piirdeaed ning terrass.

Pildistas Tiina Azojan

lindilõikamine