« Tagasi

Sajaga edasi, Rapla!

Eesti 100. sünnipäev on eriline ja eriliselt toimus ka juubeliaasta lõpetamine. Aastalõpp tõi linnaväljakutele juubeliaasta lõpupeo „Sajaga edasi, Eesti!"  Ühine pidu toimus 31. detsembril samaaegselt 16 linnas üle Eesti.

Päeval sai teoks sajandi suurim ühistantsimine. Kella 14 koguneti linnaväljakutele tantsu õppima. Raplas juhendas keskväljakule kogunenud enam kui 300 tantsijat Kadi Saks.  Tantsukava koosnes „Eesti tantsib" neljast tantsustiilist: ballett, showtants, kaasaegne- ja eesti tants.
Kella 15  moodustasid tantsijad väljakule EV100 logo millest sai alguse üle-eestiline „Eesti tantsib" ühestantsimine. Samaaegselt keerutasid jalga Eesti linnades hinnanguliselt enam kui 8000 inimest.

Rapla keskväljakule oli ühestantsimine esimeseks rahvaürituseks peale avamist ja võisime tõdeda, et rõõmsameelset tantsurahvast ei heiduta ei talv, sajune ilm ega ebatasane maapind. Et juba kokku oli tuldud, ei saanud ju kohe laiali minna ja Eha Sepp õpetas veel vanu Eesti tantse.
Vana-aasta õhtul koguneti uuesti kõikide maakonnakeskuste ning Narva linna linnaväljakutele.
„Juubeliaasta on toonud Eesti inimesed teineteisele lähemale ja kinkinud meile tuhandeid emotsioone," ütles Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Juubeliaasta lõpupeoga teeme midagi, mida pole kunagi Eestis tehtud. Tähistame samaaegselt kõikide suuremate linnade väljakutel särtsakate kontsertidega ühiselt aastavahetust. See pidu on Eesti rahva tänu iseendale vapustava juubeliaasta eest. Pidu on kõikjal tasuta ja kõik on väga oodatud!"

Raplas algas õhtune pidu 22.45 ja kestis kuni poole üheni. Meeleolu aitasid luua Orelipoiss ja kohalik ansambel „Hapud õunad". Head soovid vallavolikogu ja -valitsuse poolt andis edasi vallavolikogu esimees Rene Kokk. Programmi järgselt kanti kell 23.50 linnaväljakute ekraanidel ette presidendi kõne ja sellele järgnes ühine hümnilaulmine ning ilutulestik. Rapla tulemeistriks oli juba palju aastaid meie vana-aasta õhtuid kaunistanud Ruf Eesti AS.

„Juubeliaasta ühine lõpupidu „Sajaga edasi, Eesti!" tõi linnaväljakutele hinnanguliselt enam kui 67 000 inimest. Kunagi varem pole toimunud üle Eesti linnaväljakutel samaaegset ühist aastavahetuse pidu koos artistide, Vabariigi Presidendi uusaastaläkituse ühise jälgimise ja ühise hümnilaulmisega. See on juubeliaastale väga väärikas punkt," ütles Riigikantselei EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe. „Samuti saadi juubeliaasta lõpupidudest osa Eesti Televisiooni vahendusel sadades tuhandetes Eesti kodudes."

Suur tänu kõikidele tegijatele, juhendajatele, tantsijatele, esinejatele ja kokkutulnutele Raplas!
Koos saime Eesti juubeliaastale väärika punkti pandud.
Sajaga edasi, Eesti! Sajaga edasi, Rapla!

Suur tänu ka neile, kes meie sündmusi kajastasid. Siit mõned näited:

Aare Hindremäe film ühestantsimisest

Raplamaa Sõnumite kajastus ja droonivideo ühestantsimisest

Pildid tantsimisest

Aare Hindremäe film aastavahetusest

Mts Stuudio droonivideo ilutulestikust

Valla FB live

pilt keskväljakust