Üleskutse aastavahetuseks - ärgem seadkem kaaslasi ohtu!

Vana aasta ärasaatmine ja uue aasta tervitamine ilutulestikuga on kohe-kohe käes. Kutsume üles aastavahetusel järgima ohutusnõudeid ja mitte laskma ilutulestikku inimeste keskel, et kõigil saaks uus aasta alata õnnelikult.

Eriti ohtlik on see Rapla keskväljakul, kuhu koguneb palju inimesi. Väljaku lähedusse seatakse valmis ka linna ilutulestik ja mõni valesti suunatud rakett võib palju pahandust tekitada.

Tehnilise Järelevalve Amet, Päästeamet ja Politsei- ja Piirivalveamet kutsuvad kõiki üles mõtlema sellega seotud ohtudele ning säiltama tervet meelt pürotehnika kasutamisel ‼️‼️

↘️Loe pürothenika kasutamise meelespead ja jaga seda ka sõpradele:
⭕Kasuta toodet üksnes kasutusjuhendis ettenähtud viisil (ohuala, süütamise viis, vanusepiirang)
⭕Vali toote kasutamiseks õige aeg ja koht. Arvesta öörahuga, ilmastikuoludega ning toote ohutu kaugusega inimestest, hoonetest ja sõidukitest;
⭕Arvesta teiste inimeste ja loomadega. Ootamatud heli- ja valgusefektid võivad ehmatada;
⭕Kontrolli enne toote kasutamist, et sellel poleks mehaanilisi vigastusi. Ostjal on õigus defektiga toode müüjale tagastada;
⭕Ära kasuta pürotehnilisi tooteid alkoholijoobes;
⭕Ära viska toodet tulekoldesse;
⭕Ära viska toodet inimeste või loomade suunas;
⭕Ilutulestiku tegemisel ära hoia toodet käes ega kummardu selle kohale;
⭕Kui toode ei sütti, oota vähemalt 10-15 minutit enne selle üles korjamist. Ära jäta sellist toodet vedelema ega viska prügikasti, vaid tagasta müüjale.
⭕Pürotehnilisi tooteid osta ainult vastavat tegevusluba omavalt ettevõttelt. Pürotehnikat ei tohi osta inimestelt turul ja tänaval ega eraisikutelt sotsiaalmeediast.

Meeleolukat aastavahetust!