Valitsus leppis kokku pärast eriolukorda kehtivas täiendavas leevenduste kavas

Tallinn, Stenbocki maja, 14. mai 2020 – Valitsuse liikmed leppisid tänasel kabinetinõupidamisel kokku täiendavas leevenduste kavas, kuidas eriolukorra ajal kehtestatud piirangutest sammhaaval loobuda. Kõikide leevenduste puhul tuleb arvestada eritingimustega. Sõltuvalt COVID-19 epidemioloogilisest olukorrast võib täna põhimõttelise heakskiidu leidnud kavva tulla muudatusi.

„Tänu Eesti inimeste mõistlikule ja vastutustundlikule käitumisele oleme suutnud oma riigis ära hoida COVID-19 leviku musta stsenaariumi ja saavutasime epideemia üle kontrolli. Meie ühiste pingutuste tulemusel saame loobuda suuremast osast piirangutest ning naasta järk-järgult normaalse argielu juurde. Samas tuleb meil teha kõik vajalik selleks, et püsida terved ja hoida ära uus haiguse puhang," ütles peaminister Jüri Ratas.

Kuupäev

Leevendus

Sportimine

18. mai 2020

Lubada kõigi spordialade võistkondadel treenida vabas õhus tulenevalt spordiala rahvusvahelisest võistlusmäärustikust.

Lubada korraldada spordivõistlusi vabas õhus, kui need on pealtvaatajateta ning osaleb kuni 100 inimest.

Lubada spordiklubide, sealhulgas jõusaalide ja ujulate avamine sporditreeninguteks siseruumides tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse:

1. 2+2 nõuet
  2. siseruumides maksimaalselt 50% täituvust, kuid mitte rohkem kui 10 inimest ühes grupis
  3. välitingimustes mitte rohkem kui 100 inimest

• siseruumides maksimaalselt 50% täituvust

Avalikud koosolekud

18. mai 2020

Lubada avalikud koosolekud tingimusel, et koosoleku korraldaja tagab, et järgitakse:

• siseruumides maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 10 inimest

• siseruumides maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 50 inimest

1. juuli 2020

• siseruumides maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 500 inimest
  • välitingimustes mitte rohkem kui 1000 inimest

Avalikud üritused

1. juuli 2020

Lubada avalikud üritused, sh kinoseansid, etendused, kontserdid ja konverentsid tingimusel, et ürituse korraldaja tagab, et järgitakse:

• 2+2 nõue
  • siseruumides maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 500 inimest
  • välitingimustes mitte rohkem kui 1000 inimest

Hoolekandeasutused ja kinnipidamisasutused

18. mai 2020

Lubada alates kinnipidamisasutustes külastusi tingimusel, et asutuse pidaja tagab, et:

• koostöös terviseametiga on koostatud külastuste korraldamise juhis
  • järgitakse külastuste korraldamise juhist, mh tagades vajadusel personali, külastatava ja külastaja isikukaitsevahendite kasutamise
  • külastused viiakse võimalusel läbi välitingimustes või eriruumides
  • külastustele eelneb külastajapoolne tervisedeklaratsiooni esitamine
  • täidetakse desinfitseerimisnõudeid vastavalt külastuste korraldamise juhisele

1. juuni 2020

Lubada hoolekandeasutustes, varjupaikades ja turvakodudes ning haiglates külastusi tingimusel, et asutuse pidaja tagab, et:

• koostöös terviseametiga on koostatud külastuste korraldamise juhis
  • hoolekandeasutustes on isikukaitsevahendite kasutamine külastusel kohustuslik
  • külastused viiakse võimalusel läbi välitingimustes või eriruumides
  • külastustele eelneb külastaja poolne tervisedeklaratsiooni esitamine
  • täidetakse desinfitseerimisnõudeid vastavalt külastuste korraldamise juhisele

Lubada üld- ja erihooldekodus viibivatel isikutele hoolekandeasutuse territooriumilt lahkumine tingimusel, et isikud kannavad vajadusel isikukaitsevahendeid.

Meelelahutus ja ajaviide

1. juuni 2020

Lubada meelelahutusvõimaluste kasutamine veekeskustes, spaades, saunades jmt tingimusel, et teenusepakkuja tagab, et järgitakse:

• broneeringusüsteemide jmt lahenduste kaudu inimeste hajutamise nõuet
  • maksimaalselt 50% täituvuse nõuet, kuid mitte rohkem kui 50 inimest

Lubada meelelahutusvõimaluste (mänguväljakud, mängutoad, piljardi- ja keeglisaalid jmt) kasutamine kaubanduskeskustes ja mujal tingimusel, et teenusepakkuja tagab, et järgitakse:

• maksimaalselt 50% täituvuse nõuet
  • desinfitseerimisnõuete täitmist vastavalt terviseameti juhistele

Haridus ja huviharidus

15. mai 2020

Lubada osaline kontaktõpe kõigis haridusasutustes, kus vahepeal tuli üle minna distantsõppele. Kontaktõpet saab korraldada individuaalselt või kuni kümneliikmelistes rühmades. Õppetöö korraldatakse:

• võimalikult hajutatult
  • võimalusel järgides 2+2 reeglit

Lubada huviharidus või huvitegevus, mis toimub kas individuaalselt või kuni 10 õpilasega rühmas. Järgida tuleb:

• 2+2 reeglit

1. juuni 2020

Lubada huviharidus ja huvitegevus tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse:

• siseruumides maksimaalselt 50% täituvus

Lastelaagrid, õpilasmalevad

12. juuni 2020

Lubada lastelaagrid ja õpilasmalevad tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse:

• kuni 300 inimese piirangut
  • grupipiirangut kuni 20 inimest
  • desinfitseerimisnõuete täitmist vastavalt terviseameti juhistele

Kehtima jäävad piirangud

1. Spordivõistlused pealtvaatajatega ei ole lubatud.

2. Toitlustusasutuste lahtiolek ja alkoholimüük on lubatud kuni vaid kella 22ni.

3. Kasiinod, vesipiibu kohvikud, mänguautomaatide saalid, täiskasvanute klubid jmt meelelahutuskohad on suletud.

4. Ööklubid on suletud.

5. COVID-19 diagnoosiga isikutel ja lähikontaktsetel on karantiinikohustus.

6. Hoolekandeasutustes viibivatel COVID-19 diagnoosiga isikutel on keelatud kokkupuude teiste isikutega, välja arvatud hoolekandeasutuste töötajate ja meditsiinitöötajatega.

7. Tallinn-Stockholmi liinil on reisijatel liikumisvabaduse piirang huvireisi raames (see tähendab, et kruiisireise ei toimu).

8. Kehtima jäävad piirangud riigipiiri ületamisel (välja arvatud erisused Läti, Leedu ja Soomega).

9. Isikutel, kes on ületanud Eesti riigipiiri riiki sisenemise eesmärgil, on kohustus viibida karantiinis 14 päeva (välja arvatud erisused Läti, Leedu ja Soomega).

10. 2+2 reegel.