Raplamaa aasta naine 2019 on Age Rebel

5. detsembril kogunes Rapla riigimaja talveaias RENA klubi ehk Raplamaa Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon aastalõpu pidulikule tunnustusüritusele.

„Eesti naised on läbi aegade tõestanud oma võimekust. Tugevad ja töökad on end kõige kiuste elus läbi murdnud. Nad on õppinud ja arenenud päevast päeva, tundnud suurt rõõmu siis, kui on saanud olla kellelegi kasulikud või näinud rahulolu kolleegide silmis," ütles RENA president Tiiu Kärner.

Juba 1995. aastast tunnustab RENA maakonna silmapaistvamaid naisi tiitliga „Aasta naine". Sellel aastal pälvis tiitli Rapla Kultuurikeskuse juhataja Age Rebel.

Age asus kultuurikeskusesse tööle 2007. aastal. Ta on oma töökoha loomulik osa – see, kes paneb meeskonna toimima. Ta on alati tagasihoidlik, toob teisi esile, jäädes ise tagaplaanile.

Ettevõtja peab mõtlema iga päev, kuidas arendada oma toodet ja teenust nii, et püsida konkurentsis. Kultuuritöötaja  peab analüüsima ja mõtlema, kellele ja mida pakkuda. Eestlane on nõudlik ja kriitiline, ka kultuuri suhtes. Soov on kogeda kogu aeg midagi uut ja põnevat ning tihtilugu tundub, et kohalik kultuurimaja ei paku justkui midagi. Tuleb otsida kontakte, veenda esinejaid  tulema, teha huvitavaid ja mitmekesiseid üritusi. Ja rahvas on tulnud. Kõigile leidub midagi hingelähedast.

Kultuuritöötaja on ka kohalik sädeinimene, kogukonna innustaja, teeb koostööd erinevate valdkondade inimestega. Alati ei peagi kultuuritöötaja ise kõike suutma, vahel on vaja kaasa aidata, et kohalikud aktiivsed inimesed tegutseda saaksid.

Kogukonna toetajana lööb ta kaasa kogu oma perega kodukohas Hagudis kogukonna ettevõtmistes, olgu need siis jaanipäeva kodukohvikud või heategevuskontserdid raha kogumiseks laste mänguväljaku rajamiseks.

Rapla Kultuurikeskus läbis hiljuti uuenduskuuri: laieneti endisesse Elioni majja, kus asuvad nüüd Black Box kinosaal, noortekeskus, laulustuudio, kohvik-restoran jne. Lisaks kultuurikeskusele avati suvel renoveeritud Tammemäe laululava.

Soovime Agele palju õnne, jõudu ja jätkuvalt sära silmadesse!

Age Rebel