Rapla keskväljakust on esitatud seni viis pilti

Aasta lõpus kutsusime kõiki üles laadima Rapla keskväljakust pilte Veneetsia 17. arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni jaoks. Praeguseks on Raplast esitatud viis fotot ja need kõik suveperioodist. Kellel on veel toredaid pilte tegevustest meie keskväljakul, siis saab neid jätkuvalt üles laadida. Aastavahetuse melust tehti kindlasti palju jäädvustusi. Järgmine rahvarohkem sündmus on ilmselt 24. veebruari hommikul, kui heiskame päikesetõusul kodumaa sünnipäeva auks lipud.

Eestit Veneetsia 17. arhitektuuribiennaalil esindava ekspositsiooni „Väärikas kahanemine" autorid kutsuvad kõiki eestimaalasi üles saatma fotosid viimastel aastatel „Eesti Vabariik 100" arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum" raames valminud linnaväljakutest ja -keskustest Tõrvas, Põlvas, Valgas, Raplas, Võrus, Kuressaares, Elvas ja Rakveres.

"Kutsume üles pildistama nimetatud linnade uuendatud keskusi ning inimeste ja elu toimimist nendes. Tähtis on, et foto kannaks emotsiooni, sellel oleks näha inimesi nautimas ja kasutamas uut linnaruumi," ütles ekspositsiooni üks autoritest arhitekt Kalle Vellevoog.

Valikut fotodest kasutatakse Veneetsia 17. arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsioonil „Väärikas kahanemine" Veneetsias ning selle hilisemal ringsõidul mujal Euroopas ja Eestis. Biennaal on Veneetsias avatud 23. maist kuni 29. novembrini 2020 ja seda külastab tavaliselt kuni 300 000 inimest.

Eelistatud on horisontaalsed fotod ning pilte saab 31. märtsini üles laadida veebilehele avalikruum.ee/veneetsia2020, kust leiab ka täpsema tingimuste kirjelduse.