« Tagasi

Covid-19 levikust Rapla vallas

Eelmisel nädalal tuvastati Rapla Hooldekeskuses COVID-19 positiivne töötaja ja peale seda testiti nädala lõpus kõiki haigusnähtudega töötajaid ja hoolealuseid.

Selle nädala esmaspäeval viis Terviseamet läbi laustestimise ja praeguseks hetkeks on positiivse vastuse saanud 32 inimest, kelle hulgas on 13 töötjat ja 19 hoolealust. Esmaspäevasel laustestimisel positiivse testi vastuse saanud inimesed on asümptomaatilised ehk neil ei ole ilmnenud mingeid haigusnähtusid.

Rapla Hooldekeskus koostöös Terviseameti ja vallavalitsusega tegutseb vastavalt kõigile juhistele ja plaanidele, mille kohta on nad saanud eelnevalt väljaõppe.

Rapla Hooldekeskus sulges 21. oktoobrist külastajatele uksed. Alates 28. oktoobrist on külastuskeeld ka Juuru ja Kaiu Hooldekodus, et kaitsta hoolealuseid võimaliku nakatumise eest.

Haigus hiilib meie ümber. Olgem hoolsad enda ja teiste suhtes!

Valitsuse kommunikatsioonibüroo 28. oktoobri sõnum:

  • Viiruse leviku pidurdamine on igaühe vastutus. Viiruse leviku peatamine ja ühiskonna avatuna hoidmise tagab meie kõigi vastutustundlik käitumine. Koroonaviirus levib inimeselt inimesele ja igal inimesel on väga oluline roll viiruse leviku piiramisel.
  • Testi end esimesel võimalusel! Viimasel ajal on näha asümptomaatiliste viirusekandjate osakaalu kasvu. Samuti on suurenenud positiivsete testide osakaal ööpäevaga tehtud testide hulgas, mis viitab ohule, et tekkida võib viiruse varjatud levik. Terviseamet kutsub ka kergete haigusnähtude korral kõiki inimesi testima minema!
  • Laadi oma nutitelefoni HOIA mobiilirakendus – see hoiatab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviirusesse nakatunud inimesega. Samuti saab rakenduse kaudu teavitada teisi enda nakatumisest ja aidata nii turvaliselt ja anonüümselt kaasa nakatunute arvu vähendamisele. Tänase seisuga on HOIA rakendust alla laaditud 166 524 korda ja haigeks märkinuid 144. 

Jäägem terveks!