Vallamaja töökorraldus seoses COVID-19

Vallavanem Meelis Mägi ja arendusjuht Heiti Vahtra on 18. novembrist eneseisolatsioonis, kuna viibisid reedel, 13. novembril, koosolekul, millest osavõtja sai täna positiivse koroonatesti vastuse. Nii vallavanema kui arendusjuhi tervis on hea.

Vallavalitsuses toimub kodanike vastuvõtt ainult eelneval kokkuleppel. Ametnike telefoninumbrid leiad siit.

Paberdokumendid võite jätta ukse kõrval asuvasse postkasti.

Vallamaja uksed on lukus ja sissesaamiseks tuleb helistada uksel märgitud numbril või otse ametnikule, kellega kohtumine on kokku lepitud.

Vallamajja sisenedes palume desinfitseerida käsi. Kohtumisel kannavad nii vallakodanikud kui neid vastuvõtvad ametnikud maski või visiiri. Kui inimesel ei ole maski kaasas, saab ta selle vallamajast.

Kui oled tõbine, jää koju!

Riigi põhisõnumid 47. nädal:

• Nakatuda võib igal pool. Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.
  • Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) – nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.
  • Hangi infot usaldusväärsest allikast. Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning aeglustavad sellega tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.
  • Tähistame jõule ja aastalõppu pereringis – jätame ära suuremad peod.

Hea teada Rapla vallas