« Tagasi

Töövarjupäev vallamajas

Junior Achievement Eesti eestvõtmisel tänavu juba 24. korda toimuv töövarjupäev oli ametlikult neljapäeval, 19. novembril, kuid tegelikult toimus varjutamine kogu nädala jooksul perioodil 16. novembrist kuni 20. novembrini. Töövarjupäeva traditsioonile pani alguse JA Eesti 1998. aasta kevadel, kui klassitäis Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpilasi varjutas ühe päeva jooksul erinevaid riigitöötajaid. Tänapäeval on ettevõtmine laienenud ja töövarjuks saab minna nii riigi kui erasektorisse.

Töövarjupäev annab õpilastele võimaluse kogeda, milline näeb välja tema unistuste töökoht ja võib ka selguda, et tegelikult polegi amet üldse selline nagu ette kujutati.

Rapla Vallavalitsust külastasid selle nädala jooksul kolm töövarju. 16. novembril tutvus vallavanema ametiga Jõhvi Põhikooli 7. klaasi õpilane Artur Tsuzas. Artur osales vallavalitsuse istungil ja viis läbi küsitluse vallavanemaga. Räägiti kohaliku omavalitsuste tegemistest Raplas ja Artur kirjeldas omavalitsust oma kodukohas, Kohtla-Järvel.

18. novembril jälgis abivallavanema Triin Matsalu tööd Rapla Rapla Gümnaasiumi abiturient Kristin Taru. Kristin on noortevolikogu esimees ja tema jaoks ei ole meie maja tegemised päris võõrad. Seekord osales ta koos abivallavanemaga volikogu majanduskomisjoni koosolekul.

19. novembril sai meediaspetsialisti Katrin Kruusimägi tööst ülevaate teinegi abiturient Rapla Gümnaasiumist: Carmen Nisu. Carmen jälgis tööd valla meediakanalitega ning osales koostöökohtumisel Rapla Korvpallikooliga.

Vallamaja rahval oli suur rõõm tutvustada toredatele noortele oma tegemisi ja valla elu. Loodame, et saadud kogemused mõjutavad positiivselt noorte edasisi valikuid. Ootame järgmisel aastal uusi töövarje meie majja.

töövarjud vallamajas
Artur Tsuzas ja vallavanem Meelis Mägi

töövarjud vallamajas
Kristin Taru ja abivallavanem Triin Matsalu

töövarjud vallamajas
Carmen Nisu ja meediaspetsialist Katrin Kruusimägi