« Tagasi

Riigi 2. nädala põhisõnumid

  • Jätkub tervishoiutöötajate ja riskirühmade vaktsineerimine COVID-19 vastu – vaktsineerimine toimub tõrgeteta. Esimese doosiga on vaktsineeritud ligi 40 protsenti haiglate ja enamik perearstikeskuste töötajatest. Järgmise kolme nädala põhitähelepanu lasub hooldekodude töötajate ja elanike ning õendushooldusosakondade patsientide vaktsineerimisel. Ühtlasi jätkub tervishoiuasutuste töötajate vaktsineerimine.
  • Üle kogu Eesti püsib koroonaviiruse epideemiline levik, mis on eriti laialdane Harjumaal ja Ida-Virumaal – ulatuslikest piirangutest kinni pidamine on pidurdanud nakkuskõvera kasvu, kuid olukord kahes maakonnas on jätkuvalt kriitiline. Arvestades, et viirus levib põhiliselt piisknakkusena inimeste vahetul suhtlemisel, tuleb piirduda vaid hädavajalike kontaktidega.
  • Igaüks saab viirusega võitlusele kaasa aidata - pese ja desinfitseeri käsi; hoia distantsi; käi avalikes siseruumides lühidalt ja maskiga; kui vähegi võimalik, tööta kodunt; kui tunned end halvasti, püsi kodus ja tee test.
  • Haigushüvitist saab alates teisest haiguse päevast – uuest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.
  • Hangi infot usaldusväärsetest allikatest – Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee

 

PS! Alates 11. jaanuarist kehtivat üle-eestilist (v.a Harjumaa ja Ida-Virumaa) regulatsiooni, mis puudutab hariduselu, huviharidust, täiendõpet, noorsootööd ja sporti, saad lugeda siit.