Osale Maal elamise päeval!

Maal elamise päev on üle-eestiline algatus, mille eesmärk on kutsuda maale elama veelgi rohkem tegusaid ja särasilmseid inimesi. Tegemist on külastuspäevaga, mille fookuses on elukeskkond maal koos seal toimivate teenuste, seltsitegevuse, vaba aja võimaluste, töökohtadega ning pakutavate elukohtadega.

2021. aastal korraldatakse maal elamise päev 25. septembril.

Möödunud aastal osalesid Maal elamise päeval aktiivselt Juuru ja Raikküla piirkonna inimesed, asutused ja ettevõtted. Kutsume tänavu külalisi ka valla teistesse piirkondadesse.

Miks seda päeva korraldada?

Me kõik soovime, et inimestel Eestis on kättesaadavad tasuvad töökohad, kvaliteetsed
teenused ja meeldiv elukeskkond. Külastuspäeva raames saavad maal tegutsevad inimesed ise näidata, et maal elamine ja töötamine on küll linnast erinev, kuid paljudele rahuldust pakkuv elustiil.
Pikemas perspektiivis soovime koos muuta positiivsemaks maapiirkondade demograafilisi
trende – vähem lahkujaid ja rohkem (tagasi)tulijaid, andes tõene ja vahetu arusaam sellest,
kuidas maal elatakse, töötatakse ja toimetatakse.

Seega on sündmuse eesmärk:

• näidata, et maal on olemas ja kättesaadavad kõik võimalused mitmekülgseks tööalaseks eneseteostuseks;
  • teadvustada, et maal elamine ja tegutsemine on emotsionaalselt nauditav;
  • aga ka teadvustada iseendale, millised toredad piirkonnad meie vallas asuvad ja kui palju põnevaid tegevusi ning huvitavaid inimesi siit võib leida.

Kui Sul on mõni tore idee, mida Maal elamise päeval ette võtta või soovid avada oma uksi külalistele, siis anna sellest meile teada aprilli lõpuks e-postile: anne.leht@rapla.ee.

Mai alguses saame info kokku koguda ja edasi minna. Vajadusel teeme kokkusaamisi piirkondades ning selgitame välja, millised ootused on osalejatel vallale. Siis on ka aega kokku panna 15. juuniks projektitaotlused lisarahastuse saamiseks.

1. juuniks saame panna esmased tegevuskavad valla veebilehele üles.

Kuni uus plaan veel paigas pole, saate siit uurida, mis meil möödunud aastal  Maal elamise päeval toimus.