Riigi 16. nädala põhisõnumid

Katussõnumid:
  • Olukord paraneb, jätkame õigel teel. Meie ühiste pingutuste tulemusel on nii koroonaviirusega nakatunute kui ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv vähenenud. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Kui püsime õigel teel ja olukorra paranemine jätkub, saame naasta samm-sammult tavapärase elukorralduse juurde.
  • Aitame eakad vaktsineerima, et kaitsta neid raske haigestumise eest. Veendume, et meie üle 70-aastased lähedased annaksid vaktsineerimissoovist teada oma perearstikeskusele. Pärast kriitilise hulga eakate ja riskirühmade vaktsineerimist avaneb ka kõigil teistel soovijatel võimalus ennast vaktsineerida.
  • Veedame koolivaheaja ohutult. Hoidume reisimisest ning järgime endiselt kõiki viiruse leviku vähendamiseks kehtestatud reegleid. Viibime rohkem õues, kuid hoiame ka seal teiste inimestega turvalist vahemaad ning väldime kogunemisi ja pidusid.
  • Kasutame võimalust puhata ja maandada vaimseid pingeid. Koolivaheajal saame veeta perega nutivaba aega ja suunata lapsi värskes õhus liikuma. Ettevaatlikult, ühekaupa, võivad lapsed sõpradega kohtuda - sotsiaalsed suhted on heaks enesetundeks vajalikud. Peame vastu, et saaksime suvel nautida tavapärasemat elu.
Sõnumid COVID-19 hädaolukorra lahendamise kohta:
  • Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks mõeldud piirangud kehtivad vähemalt selle nädala lõpuni. Piirangud kehtivad kõikjal Eestis, et vähendada inimeste kokkupuuteid ja saada viiruse levik kontrolli alla.
  • Kui olukorra paranemine jätkub, hakkavad piirangud järk-järgult leevenema. Valitsus leevendab piiranguid eri valdkondades etapiviisiliselt vastavalt viiruse leviku olukorrale ja tegevuste iseloomule.
  • Vaktsineerimisel keskendutakse aprilli lõpuni eeskätt COVID-19 haigusest enim ohustatud vanusegruppide ja riskirühmade kaitsmisele. Mais ja juunis on eesmärk pakkuda vähemalt ühe doosiga vaktsineerimise võimalust kõigile täisealistele, kes seda soovivad. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.