Deutschcamp 2021

1.-4. augustini toimus Kloogaranna Noortelaagris iga-aastane saksa keele suvelaager Deutschcamp 2021, mida korraldab Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts ja toetab Tallinna Goethe Instituut ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Laagris osales kokku kolmkümmend 5.-7. klasside õpilast üle Eesti, kelle üheks lemmikaineks koolis on saksa keel. Neid juhendasid laagris Eesti Saksa Keele Õpetajate Seltsi juhatuse liikmed Katre Merilaid, Kalle Lina ning Eve Zekker, Rapla Gümnaasiumi õpetaja Grete Elbrecht ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi vabatahtlik Nora Schindhelm Saksamaalt. Rapla maakonda esindasid laagris Rapla Vesiroosi Kooli õpilased Roosi Mari Reede ja Susanna Elbrecht.

Selle aasta laagri märksõnaks oli mets ja see teema oli erinevate tegevuste keskpunktiks. Nelja päeva jooksul said õpilased lisaks saksa keele tundidele ja erinevatele keelemängudele, mis laiendasid sõnavara, osaleda paljudes töötubades, sportida ja koos lõbusalt aega veeta. Laagripäevad algasid ühise hommikvõimlemisega ja lõppesid ujumise ning päikeseloojangu imetlemisega rannas. Üheskoos võeti ette ka jalutuskäike ja tutvuti ümbruskonnaga. Laagri esimestel päevadel esitleti üksteisele oma kodukohta ja kooli. Õhtuti grilliti ning tutvustati kaaslastele oma hobisid ja huvialasid. Viimasel õhtul etendati ühiselt laagripäevade jooksul harjutatud ja ettevalmistatud saksakeelseid teatritükke, mis põhinesid tuntud muinaslugudel.

Laagrist lahkudes jäid kõlama lubadused, kohtuda kindlasti samas paigas juba aasta pärast uuesti. Sõnu kinnitab teadmine, et suur osa järgmise aasta laagri kohtadest oli juba laagri lõppemise õhtuks saksa keele huviliste poolt broneeritud.

Grete Elbrecht
Rapla Gümnaasiumi