Algab COVID-19 vaktsineerimise kampaania „Kolmega on kindlam!“

Alates 10. jaanuarist suureneb kaheks nädalaks kampaania „Kolmega on kindlam!" raames kogu Eestis märkimisväärselt nii vaktsineerimiskohtade kui ka -aegade hulk, sh lisanduvad uued etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktid.

Vaktsineerimine on parim kaitse raske haigestumise vastu ning tõhustusdoosiga vaktsineerimine aitab väga hästi ka uue Omikron-tüvega nakatumise vastu. Seetõttu soovitavad meedikud kõigil kindlasti end kaitsta ning küsimuste korral võtta ühendust perearstiga või küsida nõustamist vaktsineerimispunktis.

Tõhustusdoos on vajalik kõikidele täiskasvanutele, kuid kõige kriitilisem on see üle 65-aastastele, kelle puhul võib immuunsuse nõrgenemine põhjustada rasket haigestumist. Samuti on kolmas doos väga oluline riskirühmadega töötavatele inimestele ja kõigile neile, kellel on oma töö tõttu kõrgendatud risk nakatuda koroonaviirusega.

Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu vaktsineerimiskuurist on möödas:
Pfizer/BioNTechi, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul vähemalt 3 kuud
Jansseni vaktsiini puhul 2 kuud
Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitab immunoprofülaktika ekspertkomisjon teha tõhustusdoosi 5 kuud pärast esimest doosi.

Vaktsineerimispunktis saab teha nii esmaseid, teisi kui ka tõhustusdoose. Ajutises vaktsineerimispunktis ei vaktsineerita alla 12-aastasi lapsi. Nemad peaks vaktsineerimiseks minema oma perearsti juurde.

Täiendav punkt avatakse selleks, et tagada kõigile võimalus end vaktsineerida väljaspool haigla ja perearstikabinettide vastuvõtuaega. Kultuurimajas avatud punkt on avatud õhtuti ja ka ühel päeval nädalavahetusel.

Rapla Kultuurikeskuses on vaktsineerimispunkt avatud:
N 13.01 kella 16.30-19.00
R 14.01 kella 16.30-19.00